Tela za BWO, jednodnevke itd

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
maric
instructor

Tela za BWO, jednodnevke itd

Postby maric » Wed Feb 05, 2014 12:21 pm

Pozz drugari..citam ja ovaj forum i gledam pa me sad interesuje hocu da vezujem jednodnevke za Drinu pa razmisljam mogu da koristim biots za tela (e sad ko0ji je bolji cureci ili gusciji) kao i badrljice sa paunovog pera ( koje se uzimaju posto ove koje ja drndam pucaju u p.m)..sta bih jos mogao za tela da koristim osim dubinga?

simpson H
simpson H

Re: Tela za BWO, jednodnevke itd

Postby simpson H » Wed Feb 05, 2014 12:50 pm

Cureci je za tela, gusciji dosta kraci i obicno se koristi za repice i krila kod princa i nogice kamenjarki....
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Miloš
guide

Postby Miloš » Wed Feb 05, 2014 1:29 pm

maric wrote: ..sta bih jos mogao za tela da koristim osim dubinga?

Konac je jednostavno i dobro rešenje.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Feb 05, 2014 1:54 pm

Mozes da koristis oba biotsa za tela. Goose biots ti je vise dobar za glatka i manja tela. To sto ti puca barljica je normalno :) kada bi je par minuta drzao u vodi pa onda namotavao video bi velike promene:)
Image ImageImage

Boban
Moderator

Postby Boban » Thu Feb 06, 2014 1:07 am

viewtopic.php?f=10&t=3369"

Maricu mozda ovde nadjes nesto sto ce ti koristiti?

maric
instructor

Postby maric » Tue Feb 11, 2014 5:54 pm

O j***m ti paunovo pero i badrljicu i sve ..odlepih ..meni ovo tanko ispadnje ljudi i nisu boje tela kao vama :(

Boban
Moderator

Postby Boban » Tue Feb 11, 2014 8:29 pm

maric wrote:O j***m ti paunovo pero i badrljicu i sve ..odlepih ..meni ovo tanko ispadnje ljudi i nisu boje tela kao vama :(

Boje tesko da mogu da budu iste kao neke na mustrama koje su postavljene ko zna kada? Cesto se desi da nijanse variraju i u samom peru pa boja moze biti razlicita na pocetku i na kraju istog pera.
Moras da znas i da pratis insekte na vodi na kojoj zelis da lovis i da zapazas njihove boje i prema tome da prilagodjavas materijale i boju materijala koje ti posedujes!
Koliko sam shvatio ovo gore sto si napisao, tela musica su ti mnogo tanka, predpostavljam kada radis sa paunovim isperkom ili biots-om. Uradi tanko pod-telo od konca ili finostrukturiranog dabinga
u blagom konusu i preko toga namotaj biots.

PS: Pogledaj SbS na nasem sajtu, ima ih dovoljno. Sigurno ces naci nesto u vezi ovih tvojih nedoumica!

maric
instructor

Postby maric » Wed Feb 12, 2014 8:57 am

Bobane stavljam dabing ali mi nekako tanka ona badrljica paunovog pera..mozda ne skidam sa pravog dela Paunovog pera ali cini mi se da je mala razlika posto skidam sa pocetka a ne sa onog dela gde je oko..i ispadne mi crna..sad gledam da li treba da pravim razmak izmedju namotaja da bi se malo video i dabing ili ne??ili vi koristite neke bojene varijante badrljice?/

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Feb 12, 2014 9:05 am

Za paunove badrljice kao podlogu koristi osnovni konac a za biotse mozes sa finim antronom.
Pogledaj ovo kako se radi sa badrljicom:
viewtopic.php?f=32&t=1495" onclick="window.open(this.href);return false;
A evo ti ovde kako ide podloga za biots, antronom, a za manje velicine mozes i koncem uraditi podlogu:
viewtopic.php?f=32&t=2813" onclick="window.open(this.href);return false;
Image ImageImage

maric
instructor

Postby maric » Wed Feb 12, 2014 9:08 am

Videh sad Flydock da ti badrljice skidas sa oka sa paunovog pera :) danas cu probati..i onaj mrav sa badrljicom izgleda extra.. :grin:

dado
vuna

Postby dado » Mon Mar 24, 2014 7:32 pm

flydoc respect :grin:

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Wed Mar 26, 2014 1:57 pm

maric wrote: ali mi nekako tanka ona badrljica paunovog pera..mozda ne skidam sa pravog dela Paunovog pera ali cini mi se da je mala razlika posto skidam sa pocetka a ne sa onog dela gde je oko..i ispadne mi crna..

kao sto Boban kaze uvek ispod paunove badrljice ide podloga ako zelis neki oblik/konus... po meni je to najbolje neki deblji konac za tela musica...u zavisnosti i starosti pauna, zavisi i debljina obicno tj. sirina same badrljice... iz oka pera u odnosu na stablo pera i njihove isperke razlika je samo u svetlijoj iz oka i tamnijoj iz stabla... iz oka se jasnije odvajaju boje iz svetlije u tamniju sa gotovo crnom ivicom, kod prirodnog pera ne bojenog, a u stablu je to tamnije... zato se iz oka pauna lepse docara telo zbog tog jaceg prelaza iz svetlije u tamniju boju, narocito kod farbanih...

... ono sto treba da znas i osnovno kod badrljice pauna narocito iz stabla je da se ne koriste obe strane badrljice, jedna je koja odvaja tu tamniju i svetliju nijansu, a druga je gotovo tamna i iste boje (pod dobrim svetlom to se jasno vidi), dok u oku pauna deo isperaka/badrljice nema tu osobinu i gotovo su iste sa obe strane... nista vise od toga

maric
instructor

Postby maric » Wed Mar 26, 2014 7:41 pm

Hvala Bogi :grin:

Return to “Materijali i alati”