Tungsten

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
flydoc
Zlo sa Vlasini

Tungsten

Postby flydoc » Fri May 24, 2013 1:23 am

Jel neko uporedjivao tezinu tungstena, istih velicina, iz Taimena i iz drugih radnji?
Image ImageImage

renafly
guide

Re: Tungsten

Postby renafly » Fri May 24, 2013 9:55 am

Jesam ja skoro od Bogdana uzeo sloted sa malim promjerom rupice i puno je tezi od onog obicnog.Nekad taj sloted bude sa sirom rupom i odmah je laksi. Tako je i sa obicnim.
To ti je kako te zapadne.
Poceli su fuseriti bas.Skoro sam porucio body quills ,poslali mi skroz druge nijanse a broj na spulici
isti.
Sto se tice tungstena najbolji i najtezi mi je iz Amerike preko ebay sto sam porucivao.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri May 24, 2013 6:50 pm

Ovi iz Timena su mi skroz sumnjivi, mislim da nemaju potrebnu tezinu po velicini. Nisam ih merio ali se oseca primetna razlika u ruci. Izgledaju kao ok sto se tice rupa nije prevelika, znam kako izgleda kad je siroka i kad je premala to je uzas navuci lepo tungsten. Sto se tice ostalih materijala u zadnje vreme je tesko dobiti iste nijanse , neki proizvodjaci su poceli da bas fusare, toga nije bilo ranije ili ne bar u toj meri kao sada.
I meni neki tungsteni iz Amerike sto sam jednon uzimao su bili ok, takodje od Mirjane iz Brinkoff, ovi Bojanovi sto je imao.. da, i Bane sto mi je skoro poslao neke, koje je kupio na sajmu u Minhenu.
Image ImageImage

Valentin
instructor

Postby Valentin » Wed Jul 31, 2013 4:43 pm

flydoc wrote:Ovi iz Timena su mi skroz sumnjivi, mislim da nemaju potrebnu tezinu po velicini. Nisam ih merio ali se oseca primetna razlika u ruci. Izgledaju kao ok sto se tice rupa nije prevelika, znam kako izgleda kad je siroka i kad je premala to je uzas navuci lepo tungsten. Sto se tice ostalih materijala u zadnje vreme je tesko dobiti iste nijanse , neki proizvodjaci su poceli da bas fusare, toga nije bilo ranije ili ne bar u toj meri kao sada.
I meni neki tungsteni iz Amerike sto sam jednon uzimao su bili ok, takodje od Mirjane iz Brinkoff, ovi Bojanovi sto je imao.. da, i Bane sto mi je skoro poslao neke, koje je kupio na sajmu u Minhenu.

Sale, pre neki dan sam kupio tungstene kod Klejcha, skupo al mi trebali hitno tako da sam se zrtvovao za prijatelja:). Nisam ih izmerio, al kesica 100 komada od 2.0mm bila teza od one kupljene kod Gawlika. Jedino boja ako pravi razliku :grin: , posto Klejchov je bio zlatni a Gawlikov rainbow:). Stvarno cudo, kod Klejcha je u pitanju taj tungsten koji prodaje Orvis i veruj mi da je tezi od onog koji prodaje Gawlik.
There is no greater fan of fly fishing than the worm. ~Patrick F. McManus

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Jul 31, 2013 11:00 pm

Na to sam i aludirao sve ovo oko tungstena i mislim i dalje da je kod Taimena golo djubre od tungstena, nista bolji nije taj Gawlikov. Tacno se oseti primetna razlika na jednoj namontiranoj musici, nebitno dali je montiran ball ili sloted, na kesici od 100 tacno se oseti na dlanu bez merenja.
Image ImageImage

maci078
vuna

Postby maci078 » Thu Aug 01, 2013 10:27 am

Ja sam kupovao kod Gawlika zlatni i bakreni slotted faced tungsten i primjetio sam da bakreni poslije par dana koristenja izgubi boju a i zlatni nije nista bolji!!!

Da li je ko kupovao kod Rudihegera?
Vidim da je na njihovim fakturama odmah umanjen njihov PDV za kupce van EU sto i nije tako lose s obzirom da sam kod Gawlika i Taimena kupovao i na njihove cijene sam ponovo platio BiH PDV..... jesu oni jeftiniji od ostalih ali je tu definitivno u pitanju kvalitet!!!

Valentin
instructor

Postby Valentin » Fri Aug 02, 2013 4:50 pm

iako ne izgledaju lepo, narucio sam za prijatelje ovde

http://www.tungsten-beads-plus.com/

Ado ih je hvalio a i drugi prijatelj takodje

sale
master of fly fishing

Postby sale » Fri Aug 02, 2013 8:29 pm

maci078 wrote:Ja sam kupovao kod Gawlika zlatni i bakreni slotted faced tungsten i primjetio sam da bakreni poslije par dana koristenja izgubi boju a i zlatni nije nista bolji!!!

Da li je ko kupovao kod Rudihegera?
Vidim da je na njihovim fakturama odmah umanjen njihov PDV za kupce van EU sto i nije tako lose s obzirom da sam kod Gawlika i Taimena kupovao i na njihove cijene sam ponovo platio BiH PDV..... jesu oni jeftiniji od ostalih ali je tu definitivno u pitanju kvalitet!!!

Njihove cene su bez pdv a , ucukaj da si iz nemacke na primer pa ces videti.
sale-eurofish

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Dec 09, 2013 10:37 am

Valentine, i ovo ima da znas hehehe
zagledaj taj levi :lol:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

tommylee
guide

Postby tommylee » Mon Dec 09, 2013 12:51 pm

Nije rupa dobro centrirana ili je optička varka?
Ja imam neko pakovanje,mislim da su 1.8mm,zadnja rupa nije ista na svim.Te mi se dešavalo kada završavama muvu da spadne glava!
Od tada ih obavezno dobro isprobam!

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Dec 10, 2013 12:55 am

Nije opticka varka, zapuzeni 2mm, a i na prednjoj su losi oseca se pod prste kako grebu.
Image ImageImage

Valentin
instructor

Postby Valentin » Fri Dec 13, 2013 2:04 pm

Sale, spremi listu sta ti sve treba. Na veliko, tungstene cu uzeti u Martu na sajmu od Stenzela. Boban je uzeo prosle godine i stvarno su fantasticni. Kad nam trebaju samo po 200-300 komada to cu uzeti od Mirjane

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Dec 14, 2013 2:22 am

Dogovoricemo se, ima vremena.. pa rekoh ti juce sada mi nista ne treba. Videcemo za sajam zna Boban sta smo pricali ali nije bilo prosle godine.
Image ImageImage

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sat Dec 14, 2013 2:12 pm

Jeste stenzel odlican tungsten, obrada vrhunska, male i jednake rupe....Ali je problem u velicini 3.8mm koji ima oblik polulopte i tezak je kao prosecan 3.3mm...Potrosio sam ih preko 10.000 komada i jedini problem je 3.8mm! Wurm je po tom pitanju mnogo bolji.

mandrak
vuna

Postby mandrak » Tue Dec 31, 2013 5:11 pm

Najbolji tungsten što sam uzimao je sa rumunskog sajta Troutline.ro. Stvarno su dobri ,jednaki ,mala rupa .Na Gawliku i Taimenu buše rupe Hiltijem :) ,nikad više Taimen i Gawlik

Return to “Materijali i alati”