Knapek udice i pucanja

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Sale_Zupa
instructor

Re: Knapek udice i pucanja

Postby Sale_Zupa » Tue Feb 05, 2013 11:58 am

Na model J pecam od kada su se pojavile,ali nisam imao taj problem kao Dane.Doduše,nisam koristio veće veličine od 10,već manje,do 16.Ali sam zato ekstra otežavao imitacije sa dva ili tri tungstena (a po potrebi dodavao i olovo) ,da drljaju po dnu.
Niti su pucale,niti su se preterano tupile,a riba vrlo teško spada sa njih,sem greškom samog ribolovca.
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Feb 06, 2013 12:27 am

A jel vas stvarno ne mrzi da shenkate bobinu na ove udice? Ozbiljno! Mogu da smotam 5-6 musica i vise necu pa neznam sta da je..
Dane, zar pored ogroman broj modela kod Tiemca, Partridgea, Hayabuse, Daiichi i jos nekih dobrih trazis hleba preko? Za nimfe ako hoces duzi vrat odlicna je Sprite nymph, na njima mozes one vodene device, ako ti treba jos malo duza od te uzmi Varivas 2500V to ti je odlicna za Bugere.. a za klasicnu nimfu mustad 3906b, tmc 9300, 3761, 3769...
Daj navedi mi neki primer da ti nadjem par dobrih modela.
Image ImageImage

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Feb 06, 2013 2:38 am

Za nimfe je najmanji problem tu sam pre dosta koristio Mustad R74 ali mana tih udica je sto rdjaju i tupe se... ali zamena koja mi se skroz ok pokazala su Ken Sawada LD2 i ona mi pokriva veliki broj imitacija koje koristim. Medjutim ono sa cim sam eksperimentisao su muve vezane na #6 i #8 60 degree jig udicama i prosle sezone su bile pun pogodak na nekim vodama.. tako da mi treba mnogo pouzdanija udica od knapek J udice.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Wed Feb 06, 2013 4:23 am

Po vratu i duzini Sawada LD2 je identicna udica sa Sprite nymph. Jedino ako ima veze boja udice i okce je manje zakoseno. Nemam ovu Sawada udicu, ovo sam pogledao na netu i uporedio, mada duzina hoce da varira pa umesto 2xl ona u praksi je 3xl. Ako je 2xl onda je zameni sa sprite nymph - odlicna udica! ... a ako je mao duza Varivas 2500V ili tmc 5263 koje su 3xl.
Imas Tiemco TMC 403BL kao Jig udicu ali je nisam probao i neznam kakva je.
Image ImageImage

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Wed Feb 06, 2013 6:41 pm

Sawada su mi se do sad pokazale zaista odlicno, nemam ni jednu zamerku na njih tako da mislim da nema rezona da ih menjam.
A za male jig gledao sam TMC ali skoro svuda ih imaju u premalim dimenzijama #10-#14 sto je jako sitno.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

renafly
guide

Postby renafly » Wed Feb 06, 2013 11:25 pm

Esox, ako vec trazis jake dzig udice onda uzmi Dohiku...Jace su i od Hanak ,Knapek,Hends.
Njihova velicina ide od #8 pa nize.Ako hoces mogu ti poslati koji uzorak da probas?

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Thu Feb 07, 2013 12:27 am

Rena hvala, uzecu u obzir i ove udice..pomenuo si Hends kako su ti se one pokazale, posto sam jedno pakovanje porucio sa nekim materijalima iz mistpoola pre pokretanja ovog topica i trebalo bi da mi stignu za koji dan?

renafly
guide

Postby renafly » Thu Feb 07, 2013 11:46 am

Hendsove udice nisu lose na manjim brojevima... Koristio sam vel 18, a sve sto su vece su tanje
tako da nisam uzimao vece brojeve.Za vece bi ipak dao prednost Dohiku jer su jace i deblje.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Sat Feb 09, 2013 1:49 pm

Stigle su mi Hends udice i deluju mi zilavije od Knapek udica.. videcemo za koji mesec kako ce se u praksi pokazati...

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Jul 19, 2013 10:07 pm

Posle dosta testiranja slobodno mogu reci da su Hends jig udice daleko izdrzljivije od knapek udica.

sale
master of fly fishing

Postby sale » Sat Jul 20, 2013 2:02 pm

Ako slucajno dohvate kamen il neko drvo aj zdravo , najbolje udice su tmc 403 blj , i sa oblikom i kvalitetom
hends se mnogo brzo tupe , nisu dzabe tako jeftine.
sale-eurofish

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Jul 21, 2013 12:04 am

Fulling Mill Hayabusa Barbless Jig Force 35045 je zver od udice .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

rokh
vuna

Postby rokh » Tue Sep 01, 2015 10:48 am

Evo prvi put sam naručio Knapek udice, zato što je kao neka jaka firma i reko sam ajd da probam i ja. Prvo udico sam samo stavio na stegu, ništa nisam vezivao, samo pogledao sam je kakvu ima krivinu itd... i sama se raspala. Nisam ni jako zategivao stegu. Onda sam probao vezivat drugu udicu, stavio sam tungsten body, pažljivo vezivao da ne pukne. I eto opet, samo se raspalo :roll: Udice so po 4€ i raspadaju :cry:

Image
Image

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Tue Sep 01, 2015 1:30 pm

Made in PRC

rokh
vuna

Postby rokh » Tue Sep 01, 2015 1:57 pm

Ovaj je samo uzet iz kutije, nisam ga ni na stegu stavio. Takav nema šanse da izdrži ribu.
Image

Return to “Materijali i alati”