Circle hooks

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
EsoX
Carp Ninja!

Circle hooks

Postby EsoX » Fri Oct 19, 2012 4:35 pm

Moram priznati da sam na nasem forumu video svega par strimera vezanih na circle udicama, koristi li ih ko uopste?
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Milance
master of fly fishing

Re: Circle hooks

Postby Milance » Fri Oct 19, 2012 6:40 pm

Ja kupio celu seriju po veličinama da navežem neke intrudere i tako stoje već godinu dana :(
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Oct 19, 2012 8:59 pm

Meni se sama ideja u velikoj meri svidja udica koja ce zavrsiti u uglu usta a ne negde duboko u zdrelu ribe ili medju skrgama.. Ja sam relativno davno experimetnisao sa circle udicama ali tada su se kod nas mogle naci samo circle udice kratkog vrata poput Owner Mutu udica. Nedavno naleteh i na ove mustadove sa 1 x long vratom.. koje mi se cine mnogo zgodnije.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

oldsurehand
Forum administrator

Postby oldsurehand » Sat Oct 20, 2012 12:02 am

Ove Mustad udice sa Danetove slike su mi se dobro pokazale. Moje misljenje je da circle udice dobro funkcionisu kod nekih riba, a ne tako dobro kod drugih. Ribe koje usisavaju plen nisu dobri kandidati za ove udice. Tu racunam strajpere i sa njima sam imao dosta promasaja circle udicama, ali doduse i neka dobra kacenja sa ovim Mustad modelima sa slike. Za predatorne ribe koje napadaju tako sto nalecu na plen brzim ugrizima (na moru recimo tune, zubatice i sl. pucinske ribe), circle udice bolje obavljaju posao, jer se lakse usidre u cosku usta...sve se tu odigra tako brzo da se udica prakticno sama ubode ukoliko ribolovac drzi strunu zategnutom.

Udice koje imaju beak point (Gamakatsu Octopus/Trey Combs, Tiemco SP 600), znaci ne bas circle... one su odlicne za istu namenu... za plavu ribu (na Jadranu: zubatica, luc, palamida, tuna, trupac)! Za pecanje riba koje usisavaju plen ni one nisu najbolji izbor za moj ukus, ali funkcionisu bolje od circle udica.
"You do not ask a tame seagull why it needs to disappear from time to time toward the open sea. It goes, that's all." B. Moitessier

Return to “Materijali i alati”