Partridge PIKE Hook

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Djole Nis
master of fly fishing

Partridge PIKE Hook

Postby Djole Nis » Mon Sep 19, 2011 1:08 pm

Serćni nigde kraja.

Razlog tome što sam se nekako opustio da cu u nekoj od radnji u Srbiji naci pravu velicinu udica nisu se obistinile te sam se uprtio na OnLine shopove.

I gle Taimen-a iz više razloga izbegavani OnLine shop ovaga puta mi ozario lice.

SPAŠEN SAM!!!!

Ad Swier Hooks2.jpg

Partridge of Reddithc AD SWIER PIKE FLY BARBLESS HOOK

- U veličinama 6/0 i 8/0
- Boje Black NIckel i Black

I to po ceni od ispod 4 e za 10 koamda..... Pa to ni u Srbiji nema :grin:

Veličina pa ona koja mi treba za predsojeci period na Joci još samo da zagrejem stegu i stolicu 8)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

simpson H
simpson H

Re: Partridge PIKE Hook

Postby simpson H » Mon Sep 19, 2011 1:39 pm

Narucili Ljuba i Dane vec i cekaju da stigne ali za njih je malo bolja cena nego u Taimenu :mrgreen:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Sep 19, 2011 3:56 pm

Narucio pakovanje ovakvih udica u velicini 8/0 iz tajmena. Dosta cudna udica barbless varijanta bass udice sa malo modifikovanim vrhom. Za moj ukus su malo predebele, videcemo kako bodu i da li ribe spadaju sa njih! Posto deluju interesantno a i cena koja smo dobili je daleko bolja nego u tajmenu cekam da uskoro stigne jos ovih udicica od Bojana :)
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Mon Sep 19, 2011 5:52 pm

Extra za jos bolju cenu. Dosta strimera sam radio na ovim udicama ali na manjim velicinama. Ako se slucajno ubodes, bodes se do koske. Vise puta sam okusio i nema leka :roll:

Dane samo izgledaju debele a uopste nisu, no sacekaj pa ces videti tj videcu i ja naravno kako ce se ponasati kada se riba zakaci, hocu reci stuke. Pastrmek se do sada nisu otkacinjale na Wooly bugger-ima
Barrio Pro-Team

markovic
instructor

Postby markovic » Mon Sep 19, 2011 8:04 pm

Ocu i ja te udice :oops:

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Mon Sep 19, 2011 8:15 pm

Pa naruči :lol: I moja žena bi da dobije na loto-u ali ne uplaćuje :grin:
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

markovic
instructor

Postby markovic » Mon Sep 19, 2011 9:19 pm

е бре........ Мито, па колико сам ја схватио удице има Бојан, а он је на овом форуму.
Тако да му дође на исто, дал га звао или му овде написао да хоћу и ја ове удице.
А са њим ћу да прецизирам количину и величину.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Mon Oct 03, 2011 8:21 pm

Evo ovako test sa vode:

Vec 3 pecanja pecam sa strimerima koji su navezani na ovoj udici! Prosli vikend realizacija 2/2 odlicno obe ribe iz prve ubodene i nije bilo nikakvih problema. Medjutim ovaj vikend katastrofalan procenat 7/0 stim da sam neke ribe promasio i po vise puta, sto nemora uopste da bude do udice mozda se samo tako potrefilo.. primetno je da su ove udice ipak manje ostre od partridge saltwater udica koje smo do sad koristili koje su nam se inace odlicno pokazale ali su za neke strimere prelagane i previse male. Takodje imam utisak da se udica na strimeru koji sam najvise koristio donekle i istupila! Sve u svemu videcemo sta ce reci ostatak sezone posto je ovo tek pocetak!
"Pike looks like, acts like, and is a top-level predator. Just as you are. Flyfishing for pike is a contest between equals." Barry Reynolds

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Thu Oct 13, 2011 10:58 pm

Konocna prava velicina i oblik udice za XXL stucije strimere.
Posto sam juce na Joci istestirao ovu udicu, za sad mogu da kazem da sam prezadovoljan jer sam imao gotovo stopostotnu realizaciju sa ovom udicom, pet uhvacenih riba na nju i samo jedan promasaj koji je misilim posledica preuranjene kontre, mada je Slavku dosta riba spalo i dosta ih je promasio sa istom doduse malo istupljenom. I to sto je barbles se ispostavilo kako odlicna stvar jer je vecina stuka spakaovala strimer do zdrela a vadjenje ovih udica je mnogo lakse i bezbolnije po stuke nego sa klasicnim udicama sa povratnom kukom.
"Srbija je keva! Cuvaj kevu da ti duze traje!"

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Thu Oct 13, 2011 11:43 pm

Jel se krive na BRUTAL FORCE?
Barrio Pro-Team

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Fri Oct 14, 2011 10:05 am

Ne krive se ni malo.

EsoX
Carp Ninja!

Postby EsoX » Fri Oct 14, 2011 7:13 pm

Djole jednom recju udica je toliko jaka da na njoj mozes slomiti najaceg redington predatora......... :grin: :grin:

Hunter
fly fisherman

Postby Hunter » Sat Oct 15, 2011 1:51 pm

ode i on?

ekoljuba
Moderator

Postby ekoljuba » Sat Oct 15, 2011 11:21 pm

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Tue Nov 22, 2011 10:16 am

Nekoliko dana u ribolovu pokazalo se da iako udica bez kontra kuke - nije nista manje efikasna nego udica sa kontra kukom.

Nekoliko riba mi je spalo sa udice ali ne zbog udica vec zbog sticaja okolnosti, drugih stvari koje nisu vezane za kontra kuku. Kada su sve ovce bile na broju nije spala ni jedna.

- Slaba kontra moze biti uzrok gubitka ribe. Iako po kacenju stuke i misljenja da ste natezanjem stapa dali kontru - greska.

Neki od razloga koji iako dobro fizicki odradite kontru jesu :

1. "zelatinast" kanap kako ga ja zovem - jako rastegljiv, koji se na 10m moze rastegnuti ceo metar vise ili manje
2. neadekvatan stap (akcija, klasa, duzina)
3. konstantna tenzija na kanapu izmedju stuke i stapa
4. visa sila (ako stuka uzme blizu camca i podvuce se i dr)

Razlozi zbog kojih sam ja izgubio par riba bile su vezane za tacku 3!!! Vadjenje i priprema aparata-kamere, pripremanje gripa, namotavanje viska kanapa na cekrk, obmotavanje kanapa oko granja i skidanje kanapa sa istog je davalo dovoljno vremena stukama da ugrabe taj momenat "spasa" i stgnu se sa udice.

Ukoliko uslovi dozvoljavaju onda kontra mora biti, jaka, dobra odsecna. Stap nisko sto blize povrsini vode kao preduslov za dobru kontru. Adekvatan pribor je razlog vise i preduslov za uspesan ribolov. Konstantna paznja, spremnost da se u pravom trenutku i na pravi nacin odreaguje cine ovo da ovo pecanje stuka bude HI LEVEL FLY FISHING!
Barrio Pro-Team

Return to “Materijali i alati”