Stega

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Djole Nis
master of fly fishing

Re: Stega

Postby Djole Nis » Sat Jan 14, 2012 10:12 pm

Kako je Bojan nekada nazvao ovu stegu aparatom za kapucino, u nekom narednom periodu uzivacu u blagodetima i aparata i kapucina.

Sad vise i neznam koja mi je ovo stega po redu ali posle 3 renzetti koje su mi bile poslednje na stolu i uvek bile otete od nekog drugara doslo je vreme i teska odluka sta sledece.
Dosta citao a vec i znao, konsultovao se sa par clana ovog i drugih foruma za neke stege koje bi mogle doci u neki uzi izbor. Od svih nekako mi je Regal izasao u prvi plan koga sam iskreno i totalo izbacio iz vida i tako bi bilo da me Bojan nije podsetio na njihov model sa celicnim celjustima Medallion Series. Od predlozenih prva koja je eliminisana je Petitjeanova Swiss Vise. Neki poseban razlog i nemam, probao sam je par puta, jeste funkcionalana ali nesto mi tu nije leglo. Renzetti - ipak, ne. Hteo sam nesto za promenu iako sam bio ubedjen da ce to biti stega na mom stolu kojoj cu jako jako tesko naci zamenu. I eto ga Mile iz CH ko grom iz vedra neba na forumu i ugledah u njegovoj radnji Nor-Vise, sta, kako, koliko, kada moze da stigne? I za cas nadjosmo resenje da to stigne ekspresno, tj kockice se slozile i poklopile a na moju zalost sto ipak nisam uzeo Regal Medallion jer sam morao ipak za istu da sacekam par meseci dok ne doleti iz USA, tj neko je donese.

No kako je vec ova Nor-Vise na mom stolu, isprobana, proverena, nastimovana i vec upregnuta za rad, pa ajde par reci iz mog ugla. Ne bih kopirao Smiljketa (5 strana) i njegovo misljenje koje kako je bilo tada isto je i sada ostalo bez promene u pozitivnom smislu. Ispalo je da sam se domogao kompleta kao i on. Stega sa dve celjusti, bobina sa 14 spulni i jos koja sitnica pa i DVD sa uputsvima za rad. Prvo sto sam morao da uradim jeste da kupim podlogu na koju ce se prisrafiti stega i nosac kalema ili drzac. Malo sam zaglavio oko promene celjust ali uz DVD zacas reseno. Najveca muka s kojom sam se se susreo je automatska bobina. Nekoliko puta smugne ili pak pukne konac pa sve ispocetka. Drugo sto je trebalo popuniti kaleme sa koncima. Ko da krese busilicu i da se zeza stim. Na srecu dodatak za namotavanje konca na kaleme moze da se montira na samu stegu i za cas posla konci su bili namotani, jedan mali deo od onih za koje znam da najvise idu. Video sam da je stega dozivela nekoliko modifikacija od prvobitnog modela ali sve u pozitivu. Za funkcionalnost bez razmisljanaj mogu da dam ocenu 10, za kvalitet verujem da je Smiljke mnogo merodavniji od mene. Transport - losa ocena. Treba secati podlogu sa sobom a moja trenutna na brzinu sklepana je od iverice dimenzija 30x40cm tako da i ne moze kako god da je okrenem da spada u neke traveler varijante, nazalost ali tako je.

Jos sta bih mogao da dodam. Muve su iste ko sta sam ih i ranije radio. Brzina, pa ajd da dam malu prednost ovo stegi ali u samo nekim modelima imitacija mada to tek cisto onako da ne bude da je isto kao i sa drugim stegama. Treba se jos navici i ustemovati. Jos jedna mana, tj moglo se izbeci. Kao pomocna sredstva tj alati jesu 3 imbus kljuca razlicitih a veoma priliznih dimenzija pa treba ubosti koji ide gde.

Sve u svemu nadasve veoma funkcionalna sprava bio bi moj konacni sud.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Sat Jan 14, 2012 11:48 pm

Zdravo je i Dugo koristio.
Sto se tice brzine potrebna je rutina u radu sa njom.

Djole Nis
master of fly fishing

Re: Swiss Vise - BASE VERSION

Postby Djole Nis » Fri Mar 30, 2012 10:52 pm

flydoc wrote:Stega je odlicna za rad. Imao sam priliku da je probam sada nedavno u Swici, veoma ugodna, ne prevelika i ne premala, super je!

E pazi ja ovo da prodam i da ucinim dobrom drugaru a razlog je - da mu je mala :)
Barrio Pro-Team

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Mar 31, 2012 12:01 am

E ako mu je mala samo king kong-dyna i to one nabudzene verzije. :grin:
Gde mala stega, taman je (meni pogotovu jer nemam prste ko kobasice :) ) ako mislite da radite i uzivate motajuci " musice" male-manje,srednje ili velike velicine musica. Mozda je za strimere mala, nisam probao to, ali uperidjivajuci je sa Master vise od rencetija, i ova je tu negde, moja bez problema nosi i 10/0 udice.
Image ImageImage

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Sat Mar 31, 2012 12:24 am

Da skoro i da su iste po velicini. Meni je OK i ako imam afiniteta ka drugim proizvodjacima. Ima sv sto treba, pa i kvalitet je verujem dobar. Nemam nesto radnog iskustva na njima li sam radio neko vreme. Apsolutno joj nista ne fali. A sad sto mu je mala.. who knows..
Barrio Pro-Team

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Mar 31, 2012 12:34 am

Opet se vracamo na onu temu o stegama, premesticemo postove ako ti smetaju ovde pod oglase.
Sto se tice stega, nisam nesto puno njih probao, citao jesam dosta i ima dosta razlicitih misljenja kao i mana i prerdnosti.
Sada vec znam sta bih kupio kada bi birao a taj krug se sveo svega na par stega.
1. Sto se tice "musica" Renzetti master ili Petitjean vise.
2. Sto se tice strimera Dyna Ultimate Indexer (koja naravno nosi lepo i male musice)
3. Mozda od onih manjih varijanti tipa Traveler renzetti ili dyna professional, 4000 cam ili neka druga od tih malo manjih po velicini.
4. nema :) iako ima jos par konkurenata veoma ozbiljnih ali nasao sam im mane.
Image ImageImage

Djole Nis
master of fly fishing

Postby Djole Nis » Sat Mar 31, 2012 12:47 am

OK boje da premestis a ponecu ako dolazis na sajam Nor Vise ako si voljan da je upregnes. Mada verujem da vec jesi.
Barrio Pro-Team

makfly
fly fisherman

Postby makfly » Fri Apr 06, 2012 2:59 pm

Suve muve Law bench i MP vise , nimfe i strimeri Regal , sve ostalo je stvar ukusa.

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Fri Apr 06, 2012 3:14 pm

makfly wrote:Suve muve Law bench i MP vise , nimfe i strimeri Regal , sve ostalo je stvar ukusa.

Uzmes Nor Vise i imas za sve. Da ti ne zauzima mesto. Smao menjas glave. Za suve i nimfe, Strimere itd.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 06, 2012 3:56 pm

Procenat musicara koji su spremni da izdvoje preko 100e za stegu je zanemarljivo mali. A procenat onih koji ce da daju preko 200e se svodi na nivo statisticke greske. Makar u Srbiji.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Fri Apr 06, 2012 4:13 pm

simpson H wrote:Procenat musicara koji su spremni da izdvoje preko 100e za stegu je zanemarljivo mali. A procenat onih koji ce da daju preko 200e se svodi na nivo statisticke greske. Makar u Srbiji.

U pravu si 100%

prota71
instructor

Postby prota71 » Fri Apr 06, 2012 6:09 pm

ivke037 wrote:
simpson H wrote:Procenat musicara koji su spremni da izdvoje preko 100e za stegu je zanemarljivo mali. A procenat onih koji ce da daju preko 200e se svodi na nivo statisticke greske. Makar u Srbiji.

U pravu si 100%

..... kad toliko toga ti treba i još hoćeš sve preko noći!!!!! :oops: :oops: :oops:
Dva života da imaš... :| :mrgreen:

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Fri Apr 06, 2012 7:39 pm

Pa kada je prosecna plata 300€ sta ocekivati. Mada i ovde u Ch se cesce opredeljuju za kupovinu gotovih muva nego da sede sami i da vezuju. To najbolje moze Popov da potvrdi sa obimom posla koji ima.

I ne gledaju samo u Srbji na cene. I ovde u Evropi drma kriza. Bar sto se tice Musicarenja i vezivanja muva.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Apr 06, 2012 7:55 pm

Ma ne kazem ja to samo zbog nemastine, i kad se imalo kupovale su se radije indijske stege nego sto se davalo za neke kvalitetne. To je vise stvar mentaliteta.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ivke037
instructor

Postby ivke037 » Sat Apr 07, 2012 12:23 am

Najjeftinije je kupovati musice. Kad kupis stegu i alate, pa pocnes da nabavljas materijale, tek tada vidis da tu kraja nema.

Return to “Materijali i alati”