Stega

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
simpson H
simpson H

Stega

Postby simpson H » Mon Sep 03, 2007 10:46 am

Jurim sebi da kupim stegu pa me interesuje iskustvo sa jeftinijim stegama? Kada kazem jeftinije ne mislim samo na Indijske od 700din vec i na one nesto skuplje pa i firmirane, red velicine do 60-70$.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

radovan
guide

Postby radovan » Mon Sep 03, 2007 10:57 am

I ja sam postavljao to pitanje i resio problem kupovinom "Indijanske",stega je odlicna. Naravno da nije dorasla markiranim stegama ali zavrsava posao sasvim korektno. Posto je u pitanju bio komplet i ostatak je ok(bobina,kontrapinceta,makazice itd.) Ako neko ima drugacije misljenje. . . :shock: :lol:
Last edited by radovan on Mon Sep 03, 2007 11:06 am, edited 1 time in total.
″Kakvo pecanje,Kleka je zakon″

Zox
instructor

Postby Zox » Mon Sep 03, 2007 10:58 am

Imao sam priliku da par meseci vezujem na Danvise-Classic ali mi se nije dopala.Posle samo godinu dana (kupljena je u Cabelasu-oko $ 70) na njoj ni jedan položaj više nije u potpunosti stabilan. Komplikovana je za podešavanje, naročito za početnika koji tek ulazi u ovaj svet. Moram priznati da joj je dizajn predivan a kada mi bude trebao ukras kupiću svećnjak-jeftiniji je...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Sep 03, 2007 11:03 am

Zox wrote:Imao sam priliku da par meseci vezujem na Danvise-Classic ali mi se nije dopala.Posle samo godinu dana (kupljena je u Cabelasu-oko $ 70) na njoj ni jedan položaj više nije u potpunosti stabilan. Komplikovana je za podešavanje, naročito za početnika koji tek ulazi u ovaj svet. Moram priznati da joj je dizajn predivan a kada mi bude trebao ukras kupiću svećnjak-jeftiniji je...

U Zox, nemas pojma koliko mi znaci ovo. Ta Danica mi je bila u nekom uzem izboru.

Zox
instructor

Postby Zox » Mon Sep 03, 2007 11:18 am

Žao mi je ako sam te razočarao ali meni je bila "klimava". Možda neko drugi ima bolje iskustvo sa njom. A da je lepa-lepa je :lol: :lol: :lol:

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Mon Sep 03, 2007 12:27 pm

To ces ti kao poceti vezivati muhe ?! :lol: Dugo si se i opirao mogu ti reci...
Ja ti ne mogu pomoci oko izbora ali cu ti potvrditi da je bolje da kupis neku proverenu pa i skuplju da ti potraje mozda ti neki od klinaca danas-sutra nadje sebe u tom vezanju muha...
dobar lipljen je ziv lipljen!

radovan
guide

Postby radovan » Mon Sep 03, 2007 12:33 pm

ugly_si wrote:To ces ti kao poceti vezivati muhe ?! :lol: Dugo si se i opirao mogu ti reci...
Ja ti ne mogu pomoci oko izbora ali cu ti potvrditi da je bolje da kupis neku proverenu pa i skuplju da ti potraje mozda ti neki od klinaca danas-sutra nadje sebe u tom vezanju muha...

A zamisli ako se ne nadju! Aukcijska prodaja "Bojanova Stega" pa to treba kod Sotbija da se prodaje! Ha ha ha :lol:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Sep 03, 2007 12:53 pm

ugly_si wrote:To ces ti kao poceti vezivati muhe ?! :lol: Dugo si se i opirao mogu ti reci...

Evo nisam ni poceo a vec me glava boli. Trpim pritiske sa svih strana :D :D

Te uzmi Dyna King, te Renzetti, te Indijansku (kako Radovan rece :D ), a ja nemam pojma ni kakve karakondzuje ce da ispadaju iz te stege :D
Ma mora da ima nesto pristojno a da ne kosta puno? :D

radovan
guide

Postby radovan » Mon Sep 03, 2007 1:00 pm

simpson H wrote:

Te uzmi Dyna King, te Renzetti, te Indijansku (kako Radovan rece :D ), a ja nemam pojma ni kakve karakondzuje ce da ispadaju iz te stege :D

Da ti pomognem! Uzmi onu koja ti se najvise dopada,ako pogresis da ti budes kriv! Neces pogresiti ako uzmes najobicniju,probaj pa ako vidis da ide kupi najsuplju! :twisted:

Zox
instructor

Postby Zox » Mon Sep 03, 2007 1:48 pm

radovan wrote:
simpson H wrote:

Da ti pomognem! Uzmi onu koja ti se najvise dopada,ako pogresis da ti budes kriv! Neces pogresiti ako uzmes najobicniju,probaj pa ako vidis da ide kupi najsuplju! :twisted:

E ovo je pametan savet. :lol: :lol: :lol:

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Mon Sep 03, 2007 6:28 pm

brate ima sigurno neko ovde staru ili da mu ne odgovara pa stoji bezveze, pa posudi na par dana iskusaj se ako ne ide "vuk sit a jevri na broju" 8)
dobar lipljen je ziv lipljen!

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Sep 03, 2007 10:59 pm

simpson H wrote:Evo nisam ni poceo a vec me glava boli. Trpim pritiske sa svih strana :D :D Te uzmi Dyna King, te Renzetti, te Indijansku

Kad mozes za stapove da se ispruzis , koji su tri puta skuplji, onda se ispruzi i za stegu, kad kupis neku budjavu neces imati ni volje da vezujes..
Indijske nisu toliko lose za pocetak, ali nemoj da zajebavas kad Renzetti kao sto ima banefly nije bas previse para, kupi to i nema te boli glava :wink:

Zox
instructor

Postby Zox » Sun Sep 09, 2007 9:11 pm

Evo jedne i više nego pristojne stege koju je jedan moj drugar kupio prošle godine u Beču (prodavnica polovnih stvari :shock: ) i to za 6 evrića. U pitanju je Terra-TT Silverado .Nažalost on je koristi kao stegu kod lemljenja sitnijih predmeta (radio-amater) i koliko sam imao priliku da je pregledam jako mi se dopala i tek sam je sada našao na netu. Ni cena nove nije mnogo veća a sasvim je korektna, mada bi možda bio problem naručiti je...

http://shop.mudhole.com/Shop-Our-Catalog/Terra-Vises

skeg
guide

Postby skeg » Sun Sep 09, 2007 10:29 pm

:roll: griffin, danvise, regal, peak, ...skuplji, ali vredi: renzetti(ja travellera ne volim) snowbee waldron, marc petitjean, i vosseler.... :roll:
Peter

...one more last cast

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Sep 09, 2007 10:37 pm

Return to “Materijali i alati”