Stege - radovi domaćih majstora

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: Stege - radovi domaćih majstora

Postby Bogi » Tue Oct 05, 2010 12:31 pm

simpson H wrote:Naravno da moze svako da kritikuje, ali postoje cinjenice, statistika i drugi pokazatelji sta valja a sta ne. Koliku tezinu nosi to sto si ti rekao da nista drugo ne valja sem Regala? Licno misljenje i nista vise. Cisto da se zna da se i meni Regal svidja...

napomenuo sam samo što se tiče oblika za regal, nemoj da mi ubacuješ reči koje nisam napisao :lol: inače mogao bi što se tiče materijala od kojeg je izrađen da ima i malo bolje i kvalitetnije čeljusti...nisam ja napisao da je regal uopšte najbolja stega nego sam konstatovao iz probe od mnogobrojnih stega kvalitetnijih i skupljih, a i onih jeftinijih od regala da regal ipak što se oblika tiče meni je bar mnogo bolji od ostalih jer bitnije je po meni oblik i dizajn kao i prilaz pri izradi nego čeljust, normalno čeljust reba da je vrhunska naročito kada se izbacuje dosta muva iz njih.... nek su čeljusti najbolje na tržištu i da nema boljih od njih, ali sam oblik i izgled kao i prilaz pri izradi na dyna ili rezenti stegi je malo skučen i to više paše onima sa manjim ručicama :lol: :lol: :lol:
...ja kupujem dosta alata onog skupocenog jer mi je potreban za posao pa često nalećem baš na to da taj skupoceni papreno plaćen od renomirane firme sjebem na dva tri posla, a recimo imam ručno rađeni alat izrađen šezdesetih godina kaljen u primitivnim uslovima, od oka što bi rekli stari i sklepan od ko zna čega i traju već godinama sad šta je u pitanju ja ne znam...znam da sam to papreno platio i u stvari platio sam samo ime, a ono što sam trebao da dobijem za tu lovu nisam dobio...
a "statistike" i "činjenice" ja u to Boki odavno više ne verujem...to obično vode oni kojima je to u interesu ili u interesu firme ili čak države ne bi li imali što bolji profit, dobit i ko zna šta još drugo...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 05, 2010 12:39 pm

Ne ne Bogi ja jos ublazavam tvoje stavove jer si rekao nekoliko postova iznad da je samo Regal stega :grin:

Znaci vrlo prosto, ti nisi rekao da je dobra ili nije dobra vec si rekao da uopste nije stega nego "nestotamonemampojmasta" :grin:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 05, 2010 12:54 pm

bugitrs wrote:

Voleo bih da mogu da imam u rukama tvoju Master stegu i da u Prvoj petoletki izmerim tvrdocu celjusti i da vidimo od kog su materijala, ne verujem da bi dobio neke spektakularne rezultate.

Sigurno da rezultati ne bi bili spektakularni ali bi bili taman onakvi kakvi treba da budu da se veze vise stotina hiljada musica. Celjusti na svim Renzetti modelima su besprekorne i bez i jedne jedine mane. Mogu ljudi da se zale na oblik na dimenzije, na dizajn ili na bilo sta drugo ali do sada stvarno nisam cuo da se bilo ko i bilo gde pozalio na celjusti.

Jos jedna stvar, mislim da je pogresno praviti celu stegu tog tipa od prohroma. Jednostavno stega bi bila preteska sto ni malo ne bi uticalo na njenu stabilnost. Stabilnost se postize masivnim piedestalom a ne osovinama. Alu stege su prva liga a najbolja kombinacija je imati i piedestal za kuci i c-clamp za putovanja.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Oct 05, 2010 12:57 pm

ovakva bi mi legla...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Oct 05, 2010 1:00 pm

simpson H wrote:Ne ne Bogi ja jos ublazavam tvoje stavove jer si rekao nekoliko postova iznad da je samo Regal stega :grin:

Znaci vrlo prosto, ti nisi rekao da je dobra ili nije dobra vec si rekao da uopste nije stega nego "nestotamonemampojmasta" :grin:

kao što rekoh što se oblika tiče...dyna i rezenti su za decu, da uprostim malo :lol: :lol: :lol: znači mene oblik najviše interesuje kao i pristup pri izradi, a čeljusti možemo da pravimo od čega hoćeš.....da rezenti napravi neku svoju viziju regalke e to bi bila stega :mrgreen:

bugitrs
fly fisherman

Postby bugitrs » Tue Oct 05, 2010 2:49 pm

Sami materijali koji se koriste pri izradi stega su individualna stvar, ja licno vise volim masivnu i jaku stegu a neko nasuprot tome vise voli nezniju i laksu konstrukciju.

Kod Danvise stege nema mnogo mogucnosti kombinovanja materijala, noseca caura, osovinica i nosac celjusti moraju da budu od tvrdjeg materijala kako bi to funkcionisalo, nareckani deo sa rucicom, srafovi, stub stege moze da bude od lakseg materijala, ali tu je usteda u tezini veoma mala.

Kod renzetija je druga prica, cela moze da se uradi od aluminijuma ali noseca caura i nosac celjusti moraju biti od tvrdjeg materijala tj. od celika, sa obavezno ubacenim nekim prstenom od plastike ili bronze radi lakseg klizanja aluminijuma kroz cauru.

Sve u svemu je stvar konstrukcije i kombinacija materijala. O svemu se mora voditi racuna.
Licno sam misljenja da je prohrom sa kombinacijom delova od mesinga i jos peskiran vecito trajna stvar, jedina mana ,, kako Bojan kaze,, je malo veca tezina same stege, ali to je zanemarljivo bar za mene,.........................

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Oct 05, 2010 7:59 pm

bugitrs wrote:jedina mana,, kako Bojan kaze,, je malo veca tezina same stege, ali to je zanemarljivo bar za mene,.........................
to odgovara ovima strimerašima :grin:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Oct 05, 2010 8:17 pm

Uff :dope:
Image ImageImage

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue Oct 05, 2010 8:22 pm

Bogi najveca imena, a valjda to nesto znaci, za vezivanje strimera upravo koriste Baracudu ili Master visu, neki od njih su ljudine poput tebe i bokija pa im nije mala :wink: Neznam da li si video recimo baracudu, ona je meni bukvalno do kolena :grin: Bob Clouser sa onilikim rucerdama bez problema vezuje na Maste visi i nije mu ni krhka ni premalena ni...
Image ImageImage

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 05, 2010 8:33 pm

Ja bih voleo da mi Bugi kao vec dokazani konstruktor uradi jednu Law Bench stegu i to samo za mene. Mora da nekako moze ali meni ovaj obilik genijalan.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Oct 05, 2010 8:58 pm

flydoc wrote:Bogi najveca imena, a valjda to nesto znaci, za vezivanje strimera upravo koriste Baracudu ili Master visu, neki od njih su ljudine poput tebe i bokija pa im nije mala :wink: Neznam da li si video recimo baracudu, ona je meni bukvalno do kolena :grin: Bob Clouser sa onilikim rucerdama bez problema vezuje na Maste visi i nije mu ni krhka ni premalena ni...

kakve to veze ima, ako tebi znači meni i ne, u ovom delu sporta granice nema koja može jasno da se povuče i da se stavi tačka da je to tako i nikako drugačije...a reklamiranje se na zapadu uvek plaćalo i iz mog ugla u pogledu na svet oko sebe i dešavanja je tako, a kod tebe drugačije....šta će mo sada...za mene recimo ni mercedes nije mercedes :lol:

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Oct 05, 2010 9:02 pm

simpson H wrote:Ja bih voleo da mi Bugi kao vec dokazani konstruktor uradi jednu Law Bench stegu i to samo za mene. Mora da nekako moze ali meni ovaj obilik genijalan.
ja bih ovakvu sa moje fotke

bugitrs
fly fisherman

Postby bugitrs » Tue Oct 05, 2010 10:29 pm

Uh gde vi odoste bre, :lud:
pa mislite da samo ja radim stege u ovoj nasoj lepoj Srbiji, ima tu jos dobrih majstora a ja sam temu otvorio da se razmenjuju misljenja i iskustva i majstora i vezaca, nego mi nesto slabo ima majstora :?: a vezaci svako na svoju stranu jedan ima ovo misljenje drugi ono i sve se vrti oko kritika i pohvala,
dajte malo komentara sa one majstorske strane ali kao iskusni vezaci, mene interesuje direktno pitanje NA stegi na kojoj vezujete koje su mane a koje prednosti ? sta mislite da bi trebalo da se poboljsa ili pronemi i na koji nacn, koje materijale treba koristioti ili koji su se materijali najbolje pokazali ?????????
Sve ovo iz jednog prostog razloga da animiramo medju nama one musicare,koji su majstori i koji se neckaju da li da pocnu da prave stegu ili da kupe gotovu ?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 05, 2010 10:37 pm

Sta treba da uradim da ti meni napravis ovo, a posle vi pricajte o tehnickim stranama stega :mrgreen: i koja kome odgovara.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 05, 2010 10:39 pm

Trebalo bi i VladaBG da se ukljuci ako nije p***a :mrgreen: .

On je sebi napravio odlicnu stegu sa tehnicke strane e a kako je on tipican Srbin ona ce uvek ostati 80% zavrsena, uz izgovor "meni radi posao" :mrgreen:

Return to “Materijali i alati”