Stege - radovi domaćih majstora

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: Stege - radovi domaćih majstora

Postby Bogi » Sun Oct 03, 2010 9:39 pm

flydoc wrote:Tako je Bojane, jedna nezaobilazna cinjenica kod izbora stege, mnogi ne misle na komociju, prostor a leve strane musice i sam rad i "naslon" za levu ruku!! Veoma bitna stvar! Najbolje resenja su dali Renzetti, Dyna King i Law bench. Ima verovatno jos koja firma ali...

Bugi majstor te nije zajebo :wink: vec misli, iako lici, da je to isto :mrgreen: Pa same celjusti za Master visu su preko 150 dolara, da li on moze da ispostuje isti kvalitet?

najbolje rešenje je u onoj koja ti najbolje leži...ja ove poput renzetija, dyna kinga i dr. ne računam za stege tj. ne leže mi u ruci tj. pri izradi ....regal zakon :lol: :wink:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Oct 03, 2010 9:53 pm

Mozes ti da ih ne racunas ili racunas, oni se sigurno nece osvrtati na to :grin:

Ali je neozbiljno da kazes da ih ne racunas u stege jer tebi ne leze. To znaci da stega moze tako da se nazove jedino i samo u slucaju da lezi tebi :grin:
Ali je cinjenica da je i obilk celjusti i konstrukcija Regala jako udobna i komforna pogotovo za brzi rad.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Oct 03, 2010 9:59 pm

Ma nisu skupe samo zbog naplacene stnice na zapadu, mada jeste to skupo i samo ime, nego je verovatno i sama obrada tih celjusti veoma zahtevna, niko ne pominje od cega su, osim sto su materijali iz njihove vojne industrije a onda sledi kad je nesto dobro onda se i dobro naplati kod njih.
Ma i regal ima tu komociju, ali donekle :wink:
Image ImageImage

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Oct 03, 2010 10:04 pm

Iz cije vojne industrije? Italijanske? :mrgreen:

Šaš_Slo
fly fisherman

Postby Šaš_Slo » Sun Oct 03, 2010 10:14 pm

Osnovnu glavu pomeriš npr. ovako ili kako več trebaš i komocije imaš koliko ti volja. Pored mogučnosti pomeranja glave ako se još i čeljust može pomerati kao što se kod ovog modela može šta češ više. Čeljust (glava čeljusti) može da se pomera gore dole pomoču matice iza glave a može da se reguliše i sama čeljust. Vezao sam od sićušnih muve do xxl strimera, sve se da prlagoditi kako vam odgovara.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Oct 03, 2010 10:18 pm

simpson H wrote:Mozes ti da ih ne racunas ili racunas, oni se sigurno nece osvrtati na to :grin:

Ali je neozbiljno da kazes da ih ne racunas u stege jer tebi ne leze. To znaci da stega moze tako da se nazove jedino i samo u slucaju da lezi tebi :grin:
Ali je cinjenica da je i obilk celjusti i konstrukcija Regala jako udobna i komforna pogotovo za brzi rad.
nije neozbiljno možda je to kvalitetan materijal ali oblik stege mi se ne svidja, bilo to neozbiljno ili ozbiljno za tebe, jednostavno po obliku same stege ja to ne računam za stegu....jednostavno neki moj kriterijum koji treba zadovoljiti...a što se tiče kvaliteta u ovom slučaju to je deo druge priče, probao sam i rezenti i dyna stegu, jednostavno nije to to za moju ruku ...znači veoma je ozbiljno kada kažem da ih ne računam za stege naročito po obliku, mimo kvaliteta...i kao vezač kome je to preko potrebna stvarčica valjda imam svo pravo glasa i mogu da naglasim u mojoj priči šta i kako treba da zadovolji ili ne takva jedna stega u nekim mojim kriterijumima...sviđalo se to bilo kome... to je kao kada kupuješ automobil, mnogo modela, veliki izbor, a ja kupio Cady-a jednostavno zadovoljava sve moje potrebe... :mrgreen:

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Oct 03, 2010 10:23 pm

Ma slazem se da tebi ne odgovara ali opet ne znaci da nije stega ako ti ne odgovara. Tebi odgovara Regal i tacka.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Oct 03, 2010 10:26 pm

stega na prvi pogled ovako preko fotke nije loša, ali moje mišljenje je da ih treba što više pojednostavniti, ovi renomirani proizvođači, pojedini, kao da se takmiče čija će stega imati više poluga i točkića i što mogući drugačiji i po nekad veoma nepotrebni izgled, kao da po nekad kupujemo celokupnu svemirsku opservatoriju...

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Oct 03, 2010 10:28 pm

simpson H wrote: Tebi odgovara Regal i tacka.

:lol: :lol: :lol:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Oct 03, 2010 10:33 pm

simpson H wrote:Iz cije vojne industrije? Italijanske? :mrgreen:

Nemoj da me zajebavas pa znas valjda da je pogonon Renzettija gore u USA.
Image ImageImage

bugitrs
fly fisherman

Postby bugitrs » Tue Oct 05, 2010 9:58 am

Fly doc,
pre nekih 15 dana sam imao u rukama Renzeti traveler stegu i mogu da ti odgovorno kazem da ONO ne lici na stegu, previse mi deluje krhko i slabasno ali onaj princip rada u MASTER izvedbi Renzetija je moj sledeci zadatak. Kad bude bila zavrsena postavicu je na forum i tvrdim ti da nece biti losija od originala.

Sto se tice celjusti tu se matematika zna, metalci to razumeju u potpunosti. Potrebno je zadovoljiti dva vazna kriterijuma i to,
prvi, da celjusti budu povrsinski veoma tvrde kako ne bi doslo do ostecenja istih od udica a
drugo direktno vezano za ovo prvo je da u dubini materijala celjusti ostanu zilave kako ne bi usled sile naprezanja pucale kao staklo.
Kada se to zadovolji, zadovoljeni su i kriterijumi. Ja sam za ove celjusti na prohrom stegi, koristio materijal alatni celik ozneke C 45 50, celik koji je povrsinskim kaljenjem sada dobio tvrdocu oko 55 rokvela i zadrzao unutrasnju zilavost. Svaka tvrdoca preko ove vrednosti bi dodatno oslabila materijal i ucinila ga krtim kao staklo.

Sve price da su u Renzetiju koristili neki vojni materijal su po meni marketinski trikovi jer i vojska koristi celike sa standardoizovanim oznakama u zavisnosti od svojih potreba.

Voleo bih da mogu da imam u rukama tvoju Master stegu i da u Prvoj petoletki izmerim tvrdocu celjusti i da vidimo od kog su materijala, ne verujem da bi dobio neke spektakularne rezultate.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 05, 2010 10:39 am

Sta znaci da stega deluje krhko? Kao da si rekao televizor deluje krhko. Ne tuce se stega cekicem, a nema ama bas niko da se pozalio na taj osnovni model traveler? Neko joj zamera teflonske srafove sto je smesno jer se i ne koriste.

bugitrs
fly fisherman

Postby bugitrs » Tue Oct 05, 2010 11:11 am

Bojane, to je moje licno vidjenje, stega je ok,
ali meni na oko i prvi dodir sa njom deluje bas nezno i slabasno, naravno to je iz razloga jer sam vezivao na indijskoj Regalki i na ovoj metalnoj kopiji Danvise a one su mnogo vece, teze i robusnije, pa mi je traveler delovala kao neka igrackica pored njih.

Zato sam i resio da je napravim sebi ali u Master izvedbi, sa onim stelujucim kolenom.

Nije bila namera da kritikujem Traveler vec je to moj prvi utisak koji sam imao, stega je i namenjena za putovanja, laka i pouzdana i za to je i napravljena,

Video sam one teflonske srafove, to je mozda mana ali licno mislim da nije jer se sama osovinica okrece u teflonskom ,,lezaju,, a oni srafovi potpuno zadovoljavaju posao koji im je namenjen jer plastika srafa pritiska plastiku caure u kojoj je osovinica i tako se stega blokira, sraf nema direktnog dodira sa osovinicom :woo:

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Tue Oct 05, 2010 11:43 am

bugitrs wrote:
Nije bila namera da kritikujem Traveler vec je to moj prvi utisak koji sam imao, stega je i namenjena za putovanja, laka i pouzdana i za to je i napravljena,

svako ko koristi bilo kakvu vrstu alata i materijala može da kritikuje do mile volje ...slobodno...bez obzira koje proizvođač, u današnje vreme obično reklamiraju jedno a prodaju nešto sasvim drugo...mislim ne odnosi se to sad na konkretno ovu stegu nego uopšte rečeno...

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Oct 05, 2010 11:51 am

Naravno da moze svako da kritikuje, ali postoje cinjenice, statistika i drugi pokazatelji sta valja a sta ne. Koliku tezinu nosi to sto si ti rekao da nista drugo ne valja sem Regala? Licno misljenje i nista vise. Cisto da se zna da se i meni Regal svidja...

Return to “Materijali i alati”