kada farba dođe u pogrešne ruke...

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Boban
Moderator

Re: kada farba dođe u pogrešne ruke...

Postby Boban » Thu Mar 01, 2012 7:54 pm

Covece, koje boje! A kada se sve osusi pa zablista punim sjajem. Ali posle opet buc u vodu! :wink:
Ma prelepo!

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Mar 02, 2012 7:10 am

U pravu si, kada se osusi tek tada dolazi do punog sjaja. Pogledaj jarebicu ofabranu u dun:)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image ImageImage

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Mar 02, 2012 7:48 pm

Jarebice su stvarno prelepe ali i ovi prelivi na mallardima, za krila i manje strimercice fantasticni!
Sale ovladao si tehnikom farbanja i imas osecaj za boje sto je vrlo bitno kod ovih stvari! Izgleda da ce ovi tvoji Swisscdc uskoro da pocnu kod tebe da narucuju pojedine farbane materijale?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue Mar 06, 2012 5:44 pm

Pala mala pljacka Vranjanca na prolaznoj destinaciji na putu za Svajcarski i miting :mrgreen:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

crni
fly fisherman

Postby crni » Tue Mar 06, 2012 6:32 pm

Idi bre sve si lose boje izabrao :mrgreen:
"Dodju tako vremena, kada
pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati.''

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Sat Mar 17, 2012 11:08 am

simpson H wrote:Pala mala pljacka Vranjanca na prolaznoj destinaciji na putu za Svajcarski i miting :mrgreen:

Zbog ove pljacke placas penal. Oerupali Saleta kada dosao u Ch unervozio se nema sa cim da veze muve :lolol: :lol:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Apr 15, 2012 11:28 pm

Ehhh :grin:

Rusty Shadows
Image ImageImage

japanac
fly fisherman

Postby japanac » Mon May 28, 2012 9:42 pm

Koliko farbanje (tj. i izbeljivanje i farbanje) oštećuje npr. paunovu badrljicu?
Sviđa mi se taj materijal za tela (guljena badrljica) i razmišljam da naručim ovako nešto

http://www.ebay.com/itm/10-Peacock-Eye- ... 56481ddf74

ili u krajnjem slučaju da kupim boje pa da se sam jebavam oko farbanja, mada generalno nisam toliki meraklija.

http://www.ebay.com/itm/Veniard-Dyes-As ... 0277600926
Thenk yu weri mach !

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon May 28, 2012 11:31 pm

Farbanje ne ostecuje uopste badrljicu. Ovaj link sto si ostavio ne izgleda toliko lose, mada su po meni boje previse jarke i naravno sve dok ne dobijes na ruke da vidis sta si dobio :)
Ovo ti ozbiljno kazem jer sam sebi narucivao pakovanja od 4 pera iz amerike a od tih 4 samo je jedno "nazovimo" veliko. Ustvari je upola manje od bilo kojih sto imam, a ostala 3 uzas bozji. Konkretno ova sto si ostavio link mogu se koristiti i donja pera kao paunovo za grudi ili nesto drugo, kao badrljicu.. e to neznam ali 90% sam siguran da nemogu, osim za sitne musice. Nije problem farbanje, Veniardove boje su odlicne, samo je problem naci pauna "Starca"! Naruci pa da vidimo i mene interesuje jer na kupovna nisam nasao da su velika.
Image ImageImage

Boban
Moderator

Postby Boban » Tue May 29, 2012 12:05 am

japanac wrote:Koliko farbanje (tj. i izbeljivanje i farbanje) oštećuje npr. paunovu badrljicu?
Sviđa mi se taj materijal za tela (guljena badrljica) i razmišljam da naručim ovako nešto

http://www.ebay.com/itm/10-Peacock-Eye- ... 56481ddf74

ili u krajnjem slučaju da kupim boje pa da se sam jebavam oko farbanja, mada generalno nisam toliki meraklija.

http://www.ebay.com/itm/Veniard-Dyes-As ... 0277600926

Paunova ili fazanova pera je neuporedivo najbolje farbati sam, naravno ko ima za to volju, uslove i smisla za boje odnosno osecaj da procentualno pomesa farbe, odnosno iskustvo iz koga proizilazi duzina drzanja pera u odredjenoj farbi.
Najiskrenije ti savetujem da ne kupujes gotova paunova pera jer i ja imam losa iskustva a ova koje si ti postavio na prilozenim linkovima su prakticno ne upotrebljiva za nase uslove izuzev ako nemas nameru da motas musice za Atlantik-lachs ili za Steelheada na Aljasci?
Obrati paznju na predhodno postavljene fotose i pera koje je farbao flydoc. Perfektno odabrane boje i nijanse koje, garantujem ti, neces moci da nabavis nigde u prodaji izuzev ako nemas nekog prijatelja profesionalnog vezaca da ti to na prijateljskoj bazi odradi.
I zato ti savetujem da ovakve materijale sam farbas uz obavezne predhodne konsultacije sa flydoc-om ili nekim drugim sa naseg fouma a takvih ima, koji sami farbaju ovakve materijale!

japanac
fly fisherman

Postby japanac » Tue May 29, 2012 2:40 am

Bobane i Sale, hvala puno na savetima! :)

Slagao bih kad bih rekao da me ne vuče da naručim već ofarbana pera, ali mislim da ću ipak da se odlučim za boje.

Jedino što smeta je što ne mogu sutra da ih kupim u prodavnici dok sam još euforičan, nego moram da čekam 15-30 dana da stignu iz USA. :mrgreen:
Mada mi se čini da sam video da ih ima i u GB. :)
Thenk yu weri mach !

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Tue May 29, 2012 5:11 am

Sto se tice Veniarda sve sto ima u njihovom katalogu ne moras da ides GB, moze da se naruci u SRB-BGd!
Coq de leon
Bobane? :grin:
Image ImageImage

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Tue May 29, 2012 8:15 am

Boga mi farbana paunova pera iz Veniarda su extra kvaliteta kao i fazanova. Bobane jesi li sa njima imao losa iskustva?
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Boban
Moderator

Postby Boban » Tue May 29, 2012 6:12 pm

simpson H wrote:Boga mi farbana paunova pera iz Veniarda su extra kvaliteta kao i fazanova. Bobane jesi li sa njima imao losa iskustva?

Ne, ne! Nisam imao priliku da koristim Veniard-ova pera, ni fazane ni pauna. Ja sam dobijao nesto od drugih firmi iz Amerike kao i nesto od manjih individualnih proizvodjaca jer sam smatrao da su oni vise posveceniji kvalitetu produkta nego zaradi. Ali to sto sam ja dobijao a i neki drugi jer sam imao priliku da ih direktno probam u praksi, nisu bas bili nekog kvaliteta, na zalost!
Veniard je ozbiljna firma i siguran sam da vodi racuna o svom renomeu! Ja sam imao priliku u Münchenu na sajmu da vidim uzivo veliki deo njihovog asortimana a u kvalitet krzna jelena i srne sam se licno uverio vec duzi niz godina.
Sudeci po tome verujem da su i preradjena pera kvalitetna!

Boban
Moderator

Postby Boban » Tue May 29, 2012 6:14 pm

flydoc wrote:Coq de leon
Bobane? :grin:

Sale ove boje su do jaja, znaci apsolutna perfekcija, nema dalje. Nigde u Evropi nisam video lepsa Coq de leon pera to jest lepse i upotrebljivije boje! Znaci, care skidam kapu...

Return to “Materijali i alati”