Starter kit

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
DonCarleone
instructor

Starter kit

Postby DonCarleone » Fri Sep 19, 2008 9:11 pm

Ovih dana sam se malko aktivirao u nabavci FT materijala.
Kao prvo stega. Mnogo kritikovana, ali ja licno zadovoljan. Jedna ,ana kada je potrebano sa donje strane udice raditi ????????

Image

I moj materijal. Ne pitajte koliko je kostalo.

Image

A sto je najgore znam da nije sve. 4 skalpa su mi na putu.
A ostalo??????????? :? :? :? :? :?
Ne samo neko kaze posle joj sto su muve skupe :lol: :lol: :lol:

simpson H
simpson H

Re: Starter kit

Postby simpson H » Fri Sep 19, 2008 9:59 pm

Iz licnog iskustva mogu da kazem da je mnogo jeftinije kupovati musice ali osecaj zadovoljstva koje pruza ulov na svoju je nezamenjiv.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Sale_Zupa
instructor

Postby Sale_Zupa » Fri Sep 19, 2008 10:12 pm

Boki,to je zato što mnogi od nas vežu mušice samo za sebe ili poklone po neku.Sav taj materijal nam ne treba (količinski gledano),a da smo vezači koji rade mušice za tržište,koliko može da se "uzme" para od istog tog materijala?
fantazija je vaznija od znanja
jer znanje je ograniceno

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Sep 19, 2008 10:32 pm

Slazem se Sale ali kako da odolis nekoj novoj boji konca ili dabinga ili nekom cudnom percetu :D Sto je interesantno ja nisam lud za motanjem musica, stvarno ne uzivam u tome kao mnogi koje znam, ali uvek se radjaju neke nove ideje pa ti bas to i to nedostaje. Onda krene ludilo i necu da mi nesto nedostaje.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Fri Sep 19, 2008 11:00 pm

Jos uvek nisam sreo musicara koji nema materijala za dva zivota(izuzetak su musicari u pokusaju). Istina da neke sitnice znaju da nestanu, ali uglavnom svi se zatrpavamo NESVESNO materijalima kao da nam je zadnje :D . Ja ne mogu da se slozim sa tim da su "kupovne" muve jeftinije.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Sep 19, 2008 11:57 pm

Nije ti los odabir. Ja bih malo dodao :lol: sto vise cdc-a u razne boje kao i finog antrona, raznorazne prirodne dlake i krzna to treba uvek!
Image ImageImage

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Sat Sep 20, 2008 6:36 am

[quote="flydoc"]Nije ti los odabir. Ja bih malo dodao :lol: sto vise cdc-a u razne boje kao i finog antrona, raznorazne prirodne dlake i krzna to treba uvek![/quote

Tesko zabu u vodu nagovoriti. Nisam danas smeo da preterujem, zena mi visila za vratom :mrgreen: , ali sam otvorio nalog za internet kupovinu. Lele mamo, koj ce se naplaca. :lol: :lol: :lol:

Ali stvarno sam se nalozio na motanje. :D :D

De Flydoc posalji mi nazive nekih finih materijala koje se obicno koriste za sitnu musicu. Jer ovde prakticno tek sada polako pocinje sezona na lippljana.
Ja kada sam danas usao u ranju izgubio sam se. Pa sam na brzinu kupio nesto sto mi je neophodno za motanje.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Sep 21, 2008 3:38 am

Koristi se sve sto si video u radnji haha .. pogledaj teme u suve musice, imas opis pa polako pravi spisak :wink: Vecina vezaca je stavila sta se koristilo za izradu, da ne nabrajam.. inace ce tvoja i mene da bije :lol:

ps: cdc pa cdc... pa cdc pa kad sve kupis opet cdc... :wink: super fine antron, slf MC antron, slf standard, natural fur (zec, lisica, kuna, beaver, muskrat..) ice dub, antron sparkle.. elk hair, mosse mane, mosse body, zec maska, patak najbolje da nadjes od lovaca jer se svako pero koristi, fazan, paun, jarebica....microfibets, skalpovi i sedla.... ma ima puno toga... vec sam ti potrosio 500 eura :lol:
Image ImageImage

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Sun Sep 21, 2008 3:55 am

Ovo je stvarno vrhunska zaraza. I ni u cemu sebe do sada nisam pronasao kao u FT-u. Jednostavno izgubi orijentaciju o vremenu o ljudima oko sebe. Ovo je Coooooollll. Steta sto ranije nisam probao.

Sto se tice recepata cesto se koriste skracenice, pa me zbunjuje.
Ali batine ne ginu, danas otvorila kutiju gde sam spakovao sve sto sam kupio. islim da bi mogla da izda novi recnik "fraza i......" :lol: :lol:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sun Sep 21, 2008 3:56 am

editovao sam svoj post dok si ti pisao tvoj, procitaj..
Image ImageImage

falco
guide

Postby falco » Sun Sep 21, 2008 11:21 am

DonCarleone wrote:Ovo je stvarno vrhunska zaraza.

Kada sam kupovao svoju prvu stegu, prodavac, koga inače dugo poznajem, mi uz smeh reče:
"Bolje da si počeo da se drogiraš!" :lol: :lol: :lol:

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Sun Sep 21, 2008 1:32 pm

ja ponekad hvatam sebe kako u prazno, po gradu, na poslu... vezbam stop u castingu :)

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Mon Sep 22, 2008 11:51 pm

Ja sam gore napisao da su mi i cetri skalpa na putui. Kupio sa ih na ricardu, poznatoj online berzi u Ch. I to se desava. Covek imao nesto materijala viska i poslao mi a viditi koliko sam dobio za 1500 dinara (27,5 CHF)

Image

pex
master of fly fishing

Postby pex » Tue Sep 23, 2008 12:19 am

Najgore je sto sam i ja sam pomislio da je mozda bolje da sam poceo da se drogiram :roll: ...mada mu dodje isto ,pocne sa laksim a zavrsi se lose.... :lud: :banana: A zena kaze.... " :psuje: :gledam: a ako to ne izbacis iz kuce :sec:" a ja ,sta cu samo mi ostaje da :rulet:
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

pex
master of fly fishing

Postby pex » Wed Oct 01, 2008 8:04 pm

:mrgreen: pobedio ja....a ona jos uvek nije svesna sta jos treba da kupim (i ne treba ali hocu)..... :hackle: :banana:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ODGOVARAM SAMO ZA ONO STO SAM REKAO, NE I ZA ONO STO STE VI RAZUMELI...

Return to “Materijali i alati”