Udice...

Udice, materijali, stege, alati, konci,...
Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Fri Jun 01, 2007 2:21 pm

Bane reče sve lepo - moja iskustva su skoro identična. Da dodam da BL ubadaju mnogo bolje :D Veliki problem je moj lager extrakvalitetnih udica sa jezičkom - moraću prvo da ih potrošim, a imam ih i za naredne sezone!
"observation plus thought equals fish" Richard Walker

banefly
instructor

Postby banefly » Fri Jun 01, 2007 2:44 pm

Pa Mito, nema problema! Evo mi cemo da ti olakšamo i organizujemo dobrotvornu akciju u kojoj si ti donator a svi zainteresovani neka se prijave.
Evo ja se prvi prijavljujem.

Toni
guide

Postby Toni » Sat Jun 02, 2007 2:35 pm

Kada smo vec kod BL udica, voleo bih svoje musice da vezem na istim i postedim sebe uklanjanja kontrakuke, ali nemam pojma gde mogu da se kupe ovde kod nas i da li uopste mogu da se nabave kod nas. Kako vi dolazite do njih?

Inace najcesce koristim Mustadove modele 539E i 540, i do nedavno nisam imao nikakvih problema. Kazem do nedavno, jer sam se vrlo neprijatno iznenadio u proslih nekoliko izlazaka na vodu. Naime kupio sam #16 539E pakovanje od 50 kom i na svih 50 napravio musice, ali udicu su mi ispravljale i pastrmcice od dvadesetak cm. Bukvalno se na njih nije moglo pecati! Verovatno sam naisao na fals robu ili se njihov kvalitet drasticno pogorsao. :(

banefly
instructor

Postby banefly » Sat Jun 02, 2007 9:23 pm

Što se tiče nabavke TMC udica kod nas i da ima nebih kupovao jer bi nasi i rodjenu majku prevarili. Najjednostavnija je kupovina u Bosni preko onog Raca Company-ja. U Banja Luci imaju radnju koja ima solidan asortiman po cenama od kojih bas ne boli glava. 4 ili 5 evra za pakovanje od 25 komada. 100% original.
Druga varijanta je pravo inostranstvo i porucivanje odande ali to podrazumeva postarinu i carinu ovde. Ipak i sa svim tim dazbinama dodju od prilike na bosansku cenu. Najpovoljnije je da ti neko donese iz inostranstva tako da ne platis dazbine. U tom slucaju 100 kom pakovanja su oko 17-24 USD ili EUR-a u Evropi.
To mu dodje to Toni!

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Sat Jun 02, 2007 10:04 pm

Mustad sam odavno izbacio iz upotrebe, ona starija pakovanja imam jos nesto i na njih vezem po koju muvu. Ova novija serija izgleda da obecava, nisu tako lose. Ustvari problem je "mala udica" kod svih proizvodjaca. Kad one male ispod #14 prodju sva maltretiranja onda mozemo da kazemo da je dobra udica. Skoro svi veci brojevi su kao dobri. Ipak i pored svega ja preferiram TMC i Daiichi, Mustad samo ovu noviju seriju.

sumadinac
master of fly fishing

Postby sumadinac » Sun Jun 03, 2007 12:19 pm

Ja redovno koristim Mustad i VMC udice, poneki model Gamaktsua i kada naleti TMC. Sto se tice kontrakuke, jednostavno je sabijem peanom ili kljestima i eto BL udice!

Toni 100% si naleteo na fals udice u LAV-u mozes da nabavis pojedine modele Mustada i nesto vise VMC udica, salju i postom, sigurno su original jer se godinama snabdevam kodnjih.

Toni
guide

Postby Toni » Mon Jun 04, 2007 7:44 am

Hvala na odgovorima! I ja sam se zaista zaprepastio kada sam video koliko su lose bile te sesnaestice. Malo je reci katastrofa...
I ja verujem da sam naleteo na fals, jer godinama koristim mustadove modele i bio sam zadovoljan sa njima. Ponekad koristim i VMC i Gamakatsu, ali ne toliko cesto. Nekako sam navikao na Mustad.
Nedavno sam dobio na poklon dva pakovanja Partridge udica za suvu musicu #16, (ne znam sada tacno koji model), ali su udice toliko tanke da je prosto nemoguce zavezati musicu na njima. Uvijaju se kao glista. Nesto tako tanko u zivotu nisam video. Jos uvek izbegavam da ih koristim.
Imali neko iskustva sa ovom vrstom udica i kakvih? Nesto sumnjam da bi izdrzale iole pristojniju ribu, ali mozda gresim.
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

banefly
instructor

Postby banefly » Mon Jun 04, 2007 8:54 am

Sto se tice Partridge udica trebalo bi da je tobar brend, medjutim: Pre tri godine sam kupio (od naseg coveka) nekoliko pakovanja tih udica po vrlo vrlo pristojnoj ceni (malo me jos uvek svrbe usi) kao vrhunske udice i: Bacio sam ih sve jer nesto losije u zivotu nisam imao. Takodje tanke da tanje ne mogu da budu, tupe, jednom recju uzas.
Iako je izgledalo da su u originalnim pakovanjima, ni danas nisam siguran sta je to ustvari bilo a potpuno sam izgubio zelju da proverim kupujuci iste udice preko Sportfish-a u Engleskoj gde se mogu poruciti, takodje po ceni koja je visa nego za recimo TMC.

Toliko o PArtridge udicama za muve.

leech
vuna

Postby leech » Mon Jun 04, 2007 2:32 pm

banefly wrote:Iako je izgledalo da su u originalnim pakovanjima, ni danas nisam siguran sta je to ustvari bilo a potpuno sam izgubio zelju da proverim kupujuci iste udice preko Sportfish-a u Engleskoj gde se mogu poruciti, takodje po ceni koja je visa nego za recimo TMC.

Ja sam par puta kupio udice kod Sportfish-a u Engleskoj (partridge) i bio sam vrlo zadovoljan. I kad sam jih dobio od prijatelja uvijek su to bile vrhunske udice.Inače upotrebljavam najviše TMC za suhe mušice manjih veličina a wmc, hayabusa, gamakatsu za veče mušice (12 i veče)

banefly
instructor

Postby banefly » Mon Jun 04, 2007 2:49 pm

Još jednom o "mojim" PArtridge udicama. Ne bih da kazem od koga sam ih kupio jer u osnovi i nije bitno ali sve sto sam rekao o njima bilo je tacno. Pored TMC udica koje koristim u više od 90% slučajeva, Partridge me zaista i ne zanima mnogo. Moji pokusaju da nabavim neke VMC udice koje sam pronasao na VMC Amerika su zavrseni neuspesno posto su me oni uputili na naseg zastupnika za VMC koji nije uspeo da mi ih nabavi. Inace, mislim da VMC ima nekoliko izuzetbno dobrih modela. Takodje je sve sto sam do sada probao od Daiichi udica nabavljenih u USA bilo vrhunsko.

Veso
instructor

Postby Veso » Mon Oct 08, 2007 9:09 pm

Procitao sam ponesto od ovih postova na temu udica, iskreno receno to je za mene spansko selo, jer ne vezem muhe sam.. Ali nista nije vjecito, pa malo bacam poglede i na tu stranu! Moze li mi neko reci, koje su to NAJBOLJE udice, marka i tacan naziv, nije zgoreg i neki dobar link, nema veze odakle dolaze niti koliko kostaju. Dakle, najbolje udice, kako one manje, 16-20, tako i one od 6-14, ako tu ima nekih varijacija..?

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Oct 08, 2007 10:00 pm

Vrlo rado cu ispratiti ovu temu, jer znam sta meni kao korisniku odgovara od udica, ali kao "vezacu" mozda saznam i nesto novo pa ti necu ja odgovarati ovde Veso! U svakom slucaju koristi linkove koje imas u topicu o e-trgovinama, tu su cesti popusti i odlicni uslovi. A obojica cekamo odgovore iskusnih vezaca :D
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Veso
instructor

Postby Veso » Mon Oct 08, 2007 11:00 pm

simpson H wrote:Vrlo rado cu ispratiti ovu temu, jer znam sta meni kao korisniku odgovara od udica, ali kao "vezacu" mozda saznam i nesto novo pa ti necu ja odgovarati ovde Veso! U svakom slucaju koristi linkove koje imas u topicu o e-trgovinama, tu su cesti popusti i odlicni uslovi. A obojica cekamo odgovore iskusnih vezaca :D

Ma ja ne znam ni sta mi odgovara, buduci da kupujem gotove muhe i lijevo i desno, od poznatih i nepoznatih, nemam ni pojma na kojim udicama su vezane!? A da mi ih ribe krive i ispravljaju, zna se desiti.. Buduci da mi se sin "zapalio" da veze muhe, e onda ima da mu nadjem i najboje udice - pa sta bude!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Oct 08, 2007 11:12 pm

U poslednjih godinu dana i nesto vise sam uglavnom znao na kojim udicama su mi vezane muve. One sto sam kupovao 90% je na Gamakatsu F11-2SH i ta udica mi je cista misterija, nekada odusevi a nekada je potpuni krah. Ono sto sam dobijao sve je bilo na najboljim udicama, uglavnom Tiemco. E sada posto vise necu da kupujem a ni da dobijem zeljan sam iskustva drugih. Daichi 1180 deluje odlicno i pocecu sa tim po svoj prilici. Takodje sam video kod Baneta juce neka Hayabusa i deluju korektno. Sa TMC tesko da mozes da omanes samo nisu svi modeli bas po mom ukusu. Imas jednu od tema ovde na forumu o TMC 100SP...
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Mon Oct 08, 2007 11:43 pm

Problem udica nastaje na manjim velicinama. TMC 100 se pokazala ka ok udica, isto tako i 102y, kao i vecina modela od Tiemca za suve muve. Od Gamakatsu za suve F112sh je dobra, ostali modeli nisu losi samo u vecim velicinama. Skoro sam i ja kupio Daiichi 1180, vezivao sam na njih i deluju mi dosta pouzdano. Sto se tice nimfi milsim da ce skoro bilo koja da odgovara i nebitno koji je brand pravljene su malo jace, deblje su, tako da nema problema. Ostale nisam probao, mada i mene cudi TMC 100 sp udica?

Return to “Materijali i alati”