Da li su ovo sve Suve muve, kako se zovu i za koje odba su?

DonCarleone
instructor

Da li su ovo sve Suve muve, kako se zovu i za koje odba su?

Postby DonCarleone » Thu Nov 01, 2007 1:08 am

Uz Pribor dobio sam nesto musica. Ali u velikom broju slucajeva ne mogu da oderedim da li su suve ili mokre. Zato vas molim za pomoc, a naravno jos manje znam koje su vrste.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Nov 01, 2007 1:35 am

Trebao si malo bolje slikati te muve(svetlo) ali ajde pokusacu da odgovorim. Sve muve sto si stavio spadaju u grupu suvih imitacija i vema lovnih. Sama izdrada i nije me puno odusevila, prvo zbog nozica ali i nisu toliko lose. Idemo redom:
1. Lici na cdc kedisa, nejasna je slika dosta..
2. Elk hair caddis, lovna i boja i imitacija, ali malo zguzvano previse...
3. Isto, tan caddis, telo je od yarna ili senila po slici..
4. Dosta losa pozicija fotke ali.., isto je ili caddis ili neki od atraktora jer na slici vidim i rep od jelenje dlake, kao sto imaju recimo stimulatori.
5. Nema sasnse da protumacim :roll: lici na neku wet fly muvu.
6. Trebao bi da je neka verzija red spinnera ali fale mu krila:)
7. Ovo je Danica (Ephemera danica) poznata kao majska i odlicna imitacija za lov pastrmke.
8. Goddard Caddis, specificna imitacija kod koje je i telo i krila sve u jedno, ima ih i vise nijansi..

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Thu Nov 01, 2007 4:29 am

Ok. Al nerece jesu li sves suve? :wink:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Nov 01, 2007 4:35 am

Ovo sto si rekao mi lici da nisi ni procitao sta sam napisao. Dakle vrati se ponovo pa medju redove procitaj.

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Thu Nov 01, 2007 4:44 am

Veliko Izvini. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Nov 01, 2007 4:52 am

Ok je, i nema sta da se izvinjavas, pitaj slobodno... Sto se tice posta mislim da sma ti lepo objasnio koja je koja muva, sto se da i zakljuciti kog tipa je, i napisao sam da su skoro sve suve, imas i wetfly. Licno moje misljenje pitanje dali ce se ponasati kao suve kako su vezane, kapiras? :wink:

DonCarleone
instructor

Postby DonCarleone » Thu Nov 01, 2007 5:41 am

Licno i meni su se ucinile cudne, ali kada ne vezem nemogu ni da komentarisem. To mi je doneo kolega od nekog "poznatog" vezaca iz Bosne. A sutra cu postaviti sto sam ovde kupio ali je industrijske proizvodnja.

>Razumeo sam ja sve ostalo ali mi je nekako promaklo to de si napisao da su sve suve<.

P.S.
Da li si u mogunosti, posto vidim da si moderator, da mi nekako nabavis kvalitetnih muva, jer nesumnjam u tvoja poznanstva. 8)

jer ovako ja sam mogu da ih nakupujem mali buljuk kada neznam i cemu sluze ni koje su a ponajmanje kakve su izrad.

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu Nov 01, 2007 5:54 am

Nisu ni ovo toliko lose muve, kao sto sam rekao, samo ih treba probati kako ce se ponasati na vodi. Za moj ukus su malo vise neuredne muve.
Poseti www.vania.co.yu nek ti covek posalje katalog da vidis muve. Radi se o jednom veoma dobrom vezacu sa nasih prostora. Pored tih policelonskih muva sto ima na sajt, ima veoma dobre i ostale muve koje su mu u katalog. Probaj isto da kontaktiras Sava Martinovica koji zivi u Sarajevu, e taj cikica je pojam i vrh u vezivanju na ovoj zemaljskoj kugli.

Return to “Suve mušice”