Small fly funk (Vezete li muve na manje udice od #20?)

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Re: Vezete li muve na manje udice od #20?

Postby Bogi » Fri Feb 05, 2010 12:57 am

simpson H wrote:Jes pa da me naduvate kao Budu :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: dobro evo sad ću da sednem za 15 minuta eto kreje na 24# od mene kad nećeš ti

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Fri Feb 05, 2010 12:58 am

Bogi wrote:
simpson H wrote:Bananice? :mrgreen:
koje bananice, udice i nemoj to da zagubiš negde .......nego izbacuj onu tvoju kreju sa pet rebara na 22-jci :mrgreen:

Sto trazis od njega kad su te slike sve kod mene, pazi stvarno sramota 5 rebara :mrgreen: evo ti Bogi pa cepi :grin: :grin:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image Image

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 05, 2010 1:04 am

flydoc wrote:
Bogi wrote:
simpson H wrote:Bananice? :mrgreen:
koje bananice, udice i nemoj to da zagubiš negde .......nego izbacuj onu tvoju kreju sa pet rebara na 22-jci :mrgreen:

Sto trazis od njega kad su te slike sve kod mene, pazi stvarno sramota 5 rebara :mrgreen: evo ti Bogi pa cepi :grin: :grin:

s obzirom kako su mu debeli prsti on je dobro smotao ovih pet............moraće da smrša za više :lol: :lol: :lol:

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 05, 2010 1:38 am

malo kasnim zbog fotošopa...... :mrgreen:
malo veća udica pa stane više rebara :lol: :lol: :lol: a i ja sam malo mršaviji od Bokija :mrgreen:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Fri Feb 05, 2010 2:27 am

krejica sa 5rebara je vrh, bogi tvoj emerdzercic takodje.... iskreno is prve nisam imao nameru da lovim na ove muve vec samo da se zajebavam dok radim muve na njima, da vidim koliko je pipavo.....jednom na vrelu probam muvu i ona lovi :), cak riba i ne spada sa nje, na tari iz ocaja sam je koristio par puta i lovila je....inace mislim da je cist mazohizam loviti na minijatura muve,a to je sve manje od 18, pa ponekad i #18 je malo

buda.k
fly fisherman

Postby buda.k » Fri Feb 05, 2010 2:40 am

Auu naterame onaj moj pitbul na spavanj pa propustih dobro zezanje

Boban
Moderator

Postby Boban » Fri Feb 05, 2010 5:39 pm

Napraviti musicu u pravilnoj proporciji i sa svim elementima koje zahteva plivajuca musica na udicama velicine osamnaest je prava umetnost. A napraviti to isto na velicini udice 28 ili jos manjoj je perfekcija koja izlazi iz okvira klasicne umetnosti. Sa divljenjem i postovanjem gledam na ta mala umetnicka dela, jer i sam pravim musice i znam koliko strpljenja i kakav osecaj treba da se ima da se napravi imitacija na tako maloj udici. Ovo sto je postavljeno ovde je za svaku pohvalu.
Samo se postavlja pitanje koliko su stvarno potrebne tako male musice u praksi i koliko su stvarno lovne?
Misljenja sam da su tako sitne imitacije problem da ih riba uoci posebno u brzim pasazima a verovatno i ako se to dogodi da se ista zadrzi na tako maloj udici, izuzev onih ispod 15cm. A da ne pominjem pecanje na vecim daljinama (20+), brzu, jaku vodu i pravilno pracenje i vodjenje musice?
Ali dozvoljavam da ima i drugacijih iskustava.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 05, 2010 6:58 pm

Boban wrote:Napraviti musicu u pravilnoj proporciji i sa svim elementima koje zahteva plivajuca musica na udicama velicine osamnaest je prava umetnost. A napraviti to isto na velicini udice 28 ili jos manjoj je perfekcija koja izlazi iz okvira klasicne umetnosti. Sa divljenjem i postovanjem gledam na ta mala umetnicka dela, jer i sam pravim musice i znam koliko strpljenja i kakav osecaj treba da se ima da se napravi imitacija na tako maloj udici. Ovo sto je postavljeno ovde je za svaku pohvalu.
Samo se postavlja pitanje koliko su stvarno potrebne tako male musice u praksi i koliko su stvarno lovne?
Misljenja sam da su tako sitne imitacije problem da ih riba uoci posebno u brzim pasazima a verovatno i ako se to dogodi da se ista zadrzi na tako maloj udici, izuzev onih ispod 15cm. A da ne pominjem pecanje na vecim daljinama (20+), brzu, jaku vodu i pravilno pracenje i vodjenje musice?
Ali dozvoljavam da ima i drugacijih iskustava.

ja sam Bobane igrom slučaja lovio one Ribničke pastrmke preko mere na ovu 24-kicu, negde sam čak i sliku postavio pa ako je nađem postaviću je i ovde, što se tiče lovnosti veoma su lovne, e sad trebao bi baš fini pribor sa savršenim predvezima ne bi li ugođaj sa samo jednom ribom bio potpun, zato što sa debljim tipetima i jačim priborom ima mnogo promašaja i prevremenih kontri, bukvalno istrgneš ribi mušicu iz usta pre nego je zagrizla....ja veoma retko pecam na manjim od 16 muka kad natera onda je to 18-20 pa čak i sa njima ima dosta promašaja ali prosto u nekim trenucima Lipljan gađa samo manje od 16 recimo 18-20 pa čak i manje.........i mislim da riba lakše i bolje uočava i predmet veličine udice #32 to što mi ne možemo da pratimo šesnaesticu pogledom ne znači ni da ribe to ne mogu mislim da se ne kaže džabe da pastrmka vidi šest puta bolje od čoveka, a lipljen dvanaest što govori mnogo, čak neke ribe kao odrasle jedinke krkaju s vremena na vreme planktone koji su sitniji od najsitnije udice......to je neko moje mišljenje

oholi
master of fly fishing

Postby oholi » Fri Feb 05, 2010 8:54 pm

sreca pa ovako male muve nisu cesto potrebne. a da su lovne jesu, ima promasaja ali moze se loviti sa njima lepo

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri Feb 05, 2010 11:39 pm

Bogi ostavio je Buda 2 udice no28 za tebe danas kod mene u radnji. Mnogo su sitne, pogotovo za 7 rebara ali da zlo bude jos vece, iskoristio je moje narucivanje Varivas udica pa narucio No 30 :mrgreen: :grin:
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sat Feb 06, 2010 12:07 am

simpson H wrote:Bogi ostavio je Buda 2 udice no28 za tebe danas kod mene u radnji. Mnogo su sitne, pogotovo za 7 rebara ali da zlo bude jos vece, iskoristio je moje narucivanje Varivas udica pa narucio No 30 :mrgreen: :grin:

pa dobro ostavi neku 30 i za mene jedna, dve samo ja ću po završenom poslu da oslikam pa razvalim pa vežem nešto drugo :lol: :grin: ozbiljno jedna udica kod mene istrpi mnogo toga

buda.k
fly fisherman

Postby buda.k » Sat Feb 06, 2010 1:53 am

Gospodine Bobane pohvala od vas malo je reci prija jer u odnosu na vas, Saleta, Bogija i mnoge mnoge druge ja sam totalni pocetnik koji je za sve ove godine stigao da veze ne vise od 500 muva.

Boban
Moderator

Postby Boban » Sat Feb 06, 2010 4:47 am

buda.k wrote:Gospodine Bobane pohvala od vas malo je reci prija jer u odnosu na vas, Saleta, Bogija i mnoge mnoge druge ja sam totalni pocetnik koji je za sve ove godine stigao da veze ne vise od 500 muva.

buda.k
To moze da bude samo pohvala za tebe. Dzaba hiljade musica ako su lose uradjene i ako nisu u proporciji. Vidis, ti si za kratko vreme uspeo da savladas i jedno i drugo. To znaci da imas talenat i da volis to sto radis a to su dva presudna faktora.

Pozdrav

doa
guide

Postby doa » Sat Feb 06, 2010 10:55 pm

Evo da se ukljucim i ja malo u ovu diskusiju posto sam ljubitelj vezanja i lova sa musicama manjim od #20
Na Sanici prosle jeseni upravo moji aduti su bile musice na udicama manjim od #20,i lovilo se itekako krupan lipen
Mislim da sam ovu sliku vec negdje stavio na forum al evo opet jedan od mojih aduta za Sanicu

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Fri Feb 19, 2010 10:28 pm

evo No. 28.........
dobio sam od Bojana udice što je Buda ostavio za mene, kada sam ih uzeo više su mi ličile na neku 32-jku.........juče navezah muvu pa rekoh da je ubacim, mrzelo me da podešavam aparaturu za slikavanje pa na brzaka......
prvo kada sam juče izvadio udicu iz kesice i kada sam pokušao da je stavim u onu ogromnu čeljust od regalke ona ispade na tepih i jedva sam je našao......malopre kada sam slikao izletela mi iz stege i opet jedva je nađoh pa sam morao u kontra pincetu.......rep je coq leon, telo neki crveni tred ultra tanak, rebra spiderweb, krila CDC i grudi normalno zec crni .....ima podosta rebara i nisu baš nešto bog zna složena jer sam radio sve pod golim okom pa se slabo vidi jeli lepo složeno........moram da nabavim jedan onaj zlatarski monokl za ovaj lom......

crveni prelac na #28

Return to “Suve mušice”