~Dobrodosli!~

flydoc
Zlo sa Vlasini

~Dobrodosli!~

Postby flydoc » Mon Apr 30, 2007 5:58 am

Moj licni stav je, da bi svako ko se bavi musicarenjem, trebalo da se bavi i vezivanjem musica. Ne radi se o tome da se na svoju kreaciju uhvati riba, to je i po meni cista glupost, pa da se kao ponosis time. Ne! Ustvari tek tad spoznajes svoju kreativnost na delu, imas predivan hobi koji je iz dana u dana sve zanimljiviji, stices prijateljstvo sa kolegama i uvek ce imati nesto novo za razmenu misljenja u nasem svetu perja. Da bi se doslo do vrhunskog vezaca vazan je rad i samo rad, stalan kontakt sa starijim i docice se do cilja. Zato smo ovde da pomognemo najpre pocetnicima a Vi slobodno pitajte i nestidite se!
Radi se clanak o mojoj omiljenoj muvi, ovde cemo pokusati da je objasnimo ako negde zapne. Ocekujem i od Vas omiljenu muvu, to vazi iako niste vezaci da je barem predstavimo kako se moze uraditi!
Prijatno!
flydoc.

banefly
instructor

Postby banefly » Mon Apr 30, 2007 12:48 pm

Nikako se nebih složio sa sledećim stavom: "Ne radi se o tome da se na svoju kreaciju uhvati riba, to je i po meni cista glupost..." Mogu da shvatim da neko počne da veže muve zato što su mu one za koje misli da su dobre nedostupne ili je komplikovano doći do njih iz bilo kog razloga. Takođe sam sklon i da prihvatim da neko veže muve iz čisto komercijalnih razloga. Ali ubeđen sam da je većina onih koji vežu muve i mušičare to počela da radi uglavnom zbog toga što žele da ribu love na "svojih ruku delo".
Baš me zanima šta o tome misle ostali

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Mon Apr 30, 2007 4:13 pm

banefly wrote: Ali ubeđen sam da je većina onih koji vežu muve i mušičare to počela da radi uglavnom zbog toga što žele da ribu love na "svojih ruku delo".
Baš me zanima šta o tome misle ostali

I ja najvise volim da lovim na "tvojih ruku delo" :D
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

ugly_si
guide

Postby ugly_si » Tue May 01, 2007 9:22 am

moj stav je saglasan sa ovim gore "na svojih ruku delo"kada sam tek poceo da musicarim stalno sam ocarano gledao kutije prijatelja koji su vezali muhe iako one i nisu bile extra ali su lovile, samim tim sto sam dobio kompleks jer ako muhe veze neko ko pravu muhu nije u zivotu video zasto to ne bi i ja radio umesto da cekam ko ce da mi pruzi neku muhu na poklon, onda me kupovina musica najvise nervirala. I tako uz malo novca i mnogo vise vremena, dobio sam priliku za izuzetno uzivanje u petljancijama sa muhama kako suhim tako i nimfama i strimerima i mokrim, uglavnom suhe muhe su mi favoriti i najvose volim da sa njima lovim, iako su u vecini slucajeva produktivnije nimfe, sam lov suhom muhom je za mene istinsko musicarenje, momenat kada vidite ribu kada krece na vasu kreaciju je poseban dozivljaj gde i najcool coveku malo adrenalin razigra srce.... omiljene suhe su mi: razne krejice #16-18-20, elk hair caddis #10-12-14-16, te razne varijante radjene od fazanovih isperaka #12-14-16...
dobar lipljen je ziv lipljen!

banefly
instructor

Postby banefly » Tue May 01, 2007 10:17 am

E Simpsone Simpsone!
Meni nista novo nisi rekao ali da "upotpunim" tvoj stav (za forumsku javnost). APSOLUTNO NIJE GADLJIV NI NA "BILO ČIJIH RUKU DELO"! A na poslednjem pecanju na Ribniku moje suve muve nicemu nisu sluzile. Ali zato..... Bolje neka sam objasni...

flydoc
Zlo sa Vlasini

Postby flydoc » Thu May 03, 2007 9:59 pm

E Simpsone Simpsone! heheh
...da nije pecao mozda na "pinokija" :wink: , koliko cujem i moje nisu radile kao i tvoje a bane? o cemu se radi? :P

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Thu May 03, 2007 10:22 pm

flydoc wrote:E Simpsone Simpsone! heheh
...da nije pecao mozda na "pinokija" :wink: , koliko cujem i moje nisu radile kao i tvoje a bane? o cemu se radi? :P

Da, pecam na razne muve ali i dalje biram autore. Stolarija i bravarija nikako :)

Mitine su pobednicke za sada u ovoj godini!

Milance
master of fly fishing

Postby Milance » Fri May 04, 2007 7:46 pm

Hvala za pohvale, ali neces iskukati jos neku :lol: Samo savete za vezivanje 8)

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri May 04, 2007 8:10 pm

Ti da si pametan, sad bi mi doneo minimum 10 gotovih. To se zove "investicija" :D

banefly
instructor

Postby banefly » Fri May 04, 2007 10:40 pm

simpson H wrote:
flydoc wrote:E Simpsone Simpsone! heheh

Da, pecam na razne muve ali i dalje biram autore. Stolarija i bravarija nikako :)

Mitine su pobednicke za sada u ovoj godini!

Ju kakva uvreda moje sujete! I to javno! Pogodite koliko ce jos muva ove godine Simpson dobiti od mene! A vidim da mu ih ni Mita vise nece dati!

Srle
vuna

Postby Srle » Fri May 04, 2007 11:23 pm

'Ajmo uvesti zabranu davanja i prodavanja muva Simpsonu, te ga tako naterajmo da konacno pocne vezivati.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri May 04, 2007 11:29 pm

'Ajmo recite to Sportfishu da mi ne prodaje muve :D :D

banefly
instructor

Postby banefly » Fri May 04, 2007 11:31 pm

simpson H wrote:'Ajmo recite to Sportfishu da mi ne prodaje muve :D :D

e z..... nas Simpson. Sta cete: Ima se - moze se

Srle
vuna

Postby Srle » Fri May 04, 2007 11:33 pm

Zasto ti Sportfish nije prodao "poslednji prizor"?!

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Fri May 04, 2007 11:50 pm

Srle wrote:Zasto ti Sportfish nije prodao "poslednji prizor"?!

Ma hvatao je svaki palmer ali to je najblize sto sam imao pa se pokazalo ok. Uostalom moze Goran da isprica o svih 6 muva na koje sam podjednako hvatao. E sad meni se svidelo sto hvatam i na "ruznu" muvu :D, pa je nahvalih.

Return to “Suve mušice”