Postavljanje slika musica na forum!

simpson H
simpson H

Postavljanje slika musica na forum!

Postby simpson H » Sun Sep 21, 2008 6:41 pm

Kolege i drugari,
kako je jedan od ciljeva ovog foruma da priblizi musicarenje i fly tying onima koji se jos uvek kolebaju ili pocinju sa ovim prelepim hobijem, bilo bi lepo da se uz svaku sliku musice nadje makar kratak spisak koriscenih materijala, velicina udice i slicno. Ako vam je to problem, bolje nemojte da postavljate sliku.
"A good gamefish is too valuable to be caught only once"- Lee Wulff 1938.

Djole Nis
master of fly fishing

Re: Postavljanje slika musica na forum!

Postby Djole Nis » Sun Sep 21, 2008 6:46 pm

Sve to uz neizbezan dodatak i za koju vrstu riba i koje doba. Mozda i najbitnije stavke pored navedenih.
Barrio Pro-Team
IFFF Master Certified Instructor & Two Handed Certified Instructor

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Sep 21, 2008 8:47 pm

ja mislim da svaki autor svojih kreacija ima pravo da ili objavi ili ne od kojih je materijala muva izrađena, ja kad sam prihvatao uslove ovog foruma kao novi član tamo nigde nije pisalo da je to obavezno zato ako ti smetaju kao takve ti ih obriši.........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Sep 21, 2008 8:56 pm

Ja se nosim mislju da otvorim poseban topic pod naslovom "samopromocija i hvalisanje" sto mozda nije losa ideja za vas koji krijete nesto. Sigurno da niti mogu niti zelim da uticem na clanove da posto-poto postuju ovo nepisano pravilo, ostaje da svi rade prema svojoj savesti. Vremenom ce svi clanovi videti ko je sa kakvim motivom na forumu. Ko ima iskrenu zelju da pomogne drugome, a ko zbog nekih sasvim suprotnih stvari.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Sep 21, 2008 9:01 pm

simpson H wrote:Ja se nosim mislju da otvorim poseban topic pod naslovom "samopromocija i hvalisanje" sto mozda nije losa ideja za vas koji krijete nesto. Sigurno da niti mogu niti zelim da uticem na clanove da posto-poto postuju ovo nepisano pravilo, ostaje da svi rade prema svojoj savesti. Vremenom ce svi clanovi videti ko je sa kakvim motivom na forumu. Ko ima iskrenu zelju da pomogne drugome, a ko zbog nekih sasvim suprotnih stvari.

pa ako želiš iskreno da pomogneš kako kažeš početnicima ti otvori topic pod naslovom "samo za početnike" pa ko hoće da učestvuje neka učestvuje ko neće on i ne mora, kao prvo početnicima je potreban topic baš step by step, a ne kojekakvi recepti muva koliko sam ja pametan pa zato prioni na posao............a muve zar je toliko bitno od kog materijala su pravljene....

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Sep 21, 2008 9:03 pm

simpson H wrote: ostaje da svi rade prema svojoj savesti.
meni je bar savest mirna.....

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Sep 21, 2008 9:16 pm

Topici sa step by step ne mogu da budu na forumu vec na sajtu. Mi nase slike cuvamo na svom serveru i trajno su tu a ne da ih hostujemo sa drugih servera.
Topice ne otvaram ja vec onaj koji zeli, ali vrlo dobro znam da ima mnogo clanova koji ne ucestvuju u diskusijama (mnoge je i sramota sto su pocetnici, mada za to nema razloga). Nije ni fer ni korektno da se diskriminatorski odnosimo prema njima u fazonu "ako ne diskutujes ti se snalazi kako znas i umes, nagadjaj sta koristim, ili kupi musicu od mene". Ako si ti morao da se snalazis i dovijas na razne nacine jer si bio okruzen takvim "kolegama", ovi ljudi ovde ne moraju. Internet je open source, vecina informacija je dostupna, ali zasto da im to ne priustimo na nasem jeziku?
Nemam ja sta da prionem na posao jer je ovde flydoc, kako mu i ime kaze, doktor za fly tying a svoj deo posla radi vise nego odlicno. Pocetnicima znace kombinacije boja i materijala a koliko si ti pametan ja nemam pojma, mozda si se prepametan rodio pa si odmah sve znao.

PS. Vidim koliko ti je mirna savest cim si prvi skocio protiv ovakvog nacina za postavljanje slika!

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Sep 21, 2008 9:23 pm

simpson H wrote:
PS. Vidim koliko ti je mirna savest cim si prvi skocio protiv ovakvog nacina za postavljanje slika!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tebi nešto fali.............živ se pojedoh.........doduše malo mojih slika i imaš trebalo bi da ubacim još koju da prestanem da se kidam :lol: :lol:

Mixmaster
instructor

Postby Mixmaster » Sun Sep 21, 2008 9:28 pm

Ja ne krijem nikakve tehnike vezivanja, materijale i slično, ali ponekad je sve vidljivo sa slike, pa često ne postavljam nikakva objašnjenja. Mislim da treba da postoji poseban odeljak za steb by step među člancima, a ne na forumu.
Ako neka muva ne privuče ničiju pažnju, ne treba nam nikakvo objašnjenje uz nju, ali ako uprava sajta primeti da za izradu neke muve postoji interesovanje članova, može privatnom porukom da zamoli autora da da objašnjenje ili slikovit prikaz svih koraka izrade. Takve stvari ne treba stavljati na forum, već na isto mesto gde i saletovog "stimulatora".
Moguće je da nisam u pravu, ali ipak mislim da će početnik lakše da se snađe ako na naslovnoj strani vidi podnaslov "Mustre muva" ili neki sličan link i odatle utrči direktno među dobro objašnjene postupke izrade.
Last edited by Mixmaster on Sun Sep 21, 2008 9:37 pm, edited 1 time in total.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Sep 21, 2008 9:36 pm

da, da Mix početnik kao početnik ništa mu i ne znači recept da tako kažem, nije problem za pokazivanje izrade ali nek napravi administracija takav korak da osposobi tako nešto za početnike bilo gde........

Toni
guide

Postby Toni » Sun Sep 21, 2008 9:47 pm

Mislim da nije nikakav preteran napor napisati koji su materijali koristeni i koja velicina udice je posredi. Minimalan napor za one koji znaju, a maksimalna pomoc za one koji ne znaju.
Dugo godina vezem musice, ali mi cesto dobro dodje saznanje o nekom materijalu, pogotovo sto se stalno pojavljuju novi i jos noviji. Takodje i o velicini udice.
Budite dzentlmeni i podelite svoje znanje sa drugima.
Forum je pravo mesto za to.
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Sep 21, 2008 9:51 pm

Ja mislim da pocetniku najvise znaci da mu kazes "e nemoj da se zamlacujes, to je mnogo tesko, bolje kupi od mene musice".
Naravno stvar je sasvim suprotna, fly tying nije uopste tezak, do savrsenstva se dolazi samo rutinom i godinama iskustva. Ako na forumu ima ljudi koji hoce da pomognu, a ima, stvar je jos prostija. Forumi su uvek bili mesto za diskusije, dobre i lose, formalne i neformalne. Sajt je sredstvo informisanja i step by step treba tamo da se nalazi. Ovde je iskljucena komercijalizacija cak i zanatski oglasi tipa "prodajem musice" nisu dozvoljeni i brisu se. Oglasavaju se licni viskovi i licni pribor. Ko hoce da se samopromovise a jos ako ima svoj forum eto izvanredne prilike za to.

Bogi
Tyer of the Year 2009!

Postby Bogi » Sun Sep 21, 2008 9:57 pm

simpson H wrote:Ja mislim da pocetniku najvise znaci da mu kazes "e nemoj da se zamlacujes, to je mnogo tesko, bolje kupi od mene musice".
Ovde je iskljucena komercijalizacija cak i zanatski oglasi tipa "prodajem musice" nisu dozvoljeni i brisu se.

sam postavljaš pitanja i sam daješ odgovor na isto............ako je toliki problem dajte ih sve kod mene dajem besplatne časove ne naplaćujem ništa samo da budući vezači dođu sa dobrom voljom........

simpson H
simpson H

Postby simpson H » Sun Sep 21, 2008 10:08 pm

Ja ne videh ni jedno pitanje a odgovor jos manje. Posle pitanja obicno stoji upitnik (?) a posle odgovora (! ili .). Ako je nesto pod navodnicima ("xyz") onda je to ili citat ili figurativno receno.
I da, moje licno misljenje je da bilo kakve casove treba da drze kvalifikovane osobe.

Toni
guide

Postby Toni » Sun Sep 21, 2008 10:11 pm

Evo jedno prosto pitanje: u cemu je problem napisati tih par reci od cega je muva napravljena?
Tesko ti da napises, oduzima ti mnogo vremena, ne zelis da otkrivas tajnu....sta?
Eventually all things merging to one, and a river runs trough it.

Return to “Suve mušice”